Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

EGR P0401 Niewłaściwy przepływ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • EGR P0401 Niewłaściwy przepływ

    Pacjent: Skoda Octavia II 2006r, 1,9 TDI

    Raz w tygodniu wyskakuje błąd 0401 Natężenie przepływu za małe , sugerując nieprawidłową pracę zaworu EGR. Auto prowadzi się normalnie, dynamika w porządku, pali normalnie, nie dymi , nie szarpie, wszystko jest jak w najlepszym porządku.

    Zrobiłem wczoraj podstawowy test BS (nastawy podstawowe) i oto rezultat:
    Gdy zawór jest w pozycji OFF przepływ powietrza to 470mg/str a wysterowanie zaworu to 65%
    Gdy zawór jest w pozycji ON przepływ powietrza to 470mg/str a wysterowanie zaworu to 35%
    Reasumując, niezależnie od pozycji zworu ON czy OFF przepływ powietrza jest identyczny.

    Zrobiłem dodatkowy test EGR i rezultat:
    Przy obrotach 819-1100 obr/min wartość żądana to 5.0mg/str a rzeczywista to 400mg/str ,a wysterowanie EGR to 15%
    Przy obrotach 3300 obr/min wartość żądana to 8,0mg/str a rzeczywista to 500mg/str, a wysterowanie EGR to 95%
    Pomiędzy 1100 a 3300 obr/min wartość wysterowania się nie zmienia , jest cały czas 15%, a nagle przy 3300 zmienia się na 95%

    Zawór odkręciłem, Był czysty w środku,około 0,5mm nalotu w środku, Wyczyściłem. Po zainstalowaniu wyniki takie same jak powyżej. Dalej raz lub dwa razy w tygodniu wyskakuję P0401 przy małej prędkości i małych obrotach.

    Czy to EGR do wymiany? Czy może N18?
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez observer; 46608.

  • #2
    Nikt tu mi nie pomógł, więc musiałem pomóc sobie sam. EGR do wymiany - pęknięta membrana. Ewentualnie EGR do zaślepienia.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X