Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 2.0 TDI pompa sprzęgła lub wysprzęglik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II 2.0 TDI pompa sprzęgła lub wysprzęglik

    Objawy następujące:
    - sprzęgło nie odbija do końca gdy auto jest zimne, brakuje 3/4 cm, można je dociągnąć lekko nogą i wtedy odskoczy
    - gdy auto się zagrzeje sprzęgło zaczyna chodzić normalnie w pełnym zakresie, pierwszy raz problem objawił się kiedyś raz w zimie, teraz już w zasadzie zawsze przez pierwsze kilka km
    - mimo powyższego mam wrażenie że sprzęgło działa ok i nie odbija w zakresie ruchu pedału gdy układ jest już zasprzeglony,
    - biegi wrzuca się i zrzuca normalnie, nie ma jakichś dziwnych odgłosów czy drgań, poprzedni właściciel przekazał mi paragon z zakupu sprzęgła i dwumasy ponad rok temu 40kkm, zakładam że faktycznie wymienił
    - wymiana płynu hamulcowego nic nie zmieniła. Płynu nie ubywa, nie widać wycieków.

    Ktoś miał już taki problem? To jest silnik CFHC 2010 rok, z tego co mówili w ASO wysprzeglik centralny więc żeby wymienić trzeba rzucać skrzynie:/
    Zastanawiam się czy nie zacząć od wymiany pompy sprzęgła tylko jak się do tego zabrać? Z tego co oglądałem raczej od komory silnika niż od wewnątrz?


  • #2
    Najpierw sprawdź czy przez odpowietrznik wypływa płyn.Poluzuj odpowietrznik i obserwuj czy płyn się pokaże.Jeżeli nie wypływa,do wymiany pompa sprzęgła ale nie wysprzęglik.
    Skoda Superb II Ambition
    2.0 TDI CR 170 KM

    https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

    Komentarz


    • #3
      tylko uważaj z tym odpowietrznikiem przy wysprzęgliku, bo jest plastikowy, wiec ostrożnie tam
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        odpowietrznik jest przy wysprzęgliku czy przy pompie? Na zdjęciach nie widziałem żeby przy tym wysprzęgliku coś było... przypominam że to centralny, czyli ten wewnątrz skrzyni.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X