Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] hałas warkot przy skręcie podczas przyspieszania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] hałas warkot przy skręcie podczas przyspieszania

    Witajcie. Pisze do Was, ponieważ dwóch mechaników nie poradziło sobie z problemem. W O2 1.6mpi podczas skrętu w lewo i jednoczesnego przyspieszania wydobywa się hałas. Jest to coś jakby chrobotanie. Problem nie występuje podczas jazdy na luzie czy hamowaniu, jedynie podczas przyspieszania na dowolnym biegu z nawet minimalnie skręconą w lewo kierownicą. Zostały sprawdzone łożyska w kołach, poziom oleju w skrzyni biegów. Opony są prawie nowe, zawieszenie bez luzów. Dzisiaj na jednym wewnetrznym przegubie mechanik zdiagnozował lekki luz i został on wymieniony. Niestety nie przyniosło to rezultatu.

    Macie jeszcze jakies pomysły, czy pozostała mi wizyta u fachowca od skrzyń biegów? Może to łożyska w mechanizmie różnicowym ? Znacie jakiegoś magika od przekładni w Krakowie?

    Dzięki i pozdrawiam.
    Była O1, 1,9tdi 144 km, 308nm

  • #2
    Może i śmieszne - ale sprawdzałeś śruby od kół? Pasat B6 w pracy jeździł do 2 mechaników i nawet ASO - sprawdzało przeguby, łożyska, zawieszenie i nie wiedzieli co. Czasami hałasowało lekko, czasami mocniej, czasami na wprost przy przyspieszaniu, a czasami nie. Pojechał do trzeciego mechanika i w końcu ktoś sprawdził śruby od przedniego koła-odkręcały się.
    Ostatnio w mojej O2 to samo mi się stało - po zmianie opon. Na początku słychać na zakrętach. Dokręć je i sprawdź czy koło dobrze wskoczyło na swoje miejsce przed przykręceniem.
    A klocki sprawdzałeś? Może są luźne lub pękła sprężynka/blaszka dociskająca i hałasuje?
    Zwój sprężynie od zawieszenie nie pękł i nie dzwoni w kielichu?
    A przegub zewnętrzny?
    Kiedyś miałem w Audi chrobotanie, jak mi za głęboko czujnik ABS wbili i skrobała go koronka ABS z przegubu.

    Komentarz


    • #3
      Kola byly odkrecane i przykrecane juz wiele razy. To wszystko co piszesz, bylo juz sprawdzane przez obu mechanikow (nie wiem na ile skutecznie). Sprezyny na bank są cale. Hamulce wydaje mi sie, że hałasowałyby nie tylko przy przyspieszaniu. Raczej to cos z napędem.
      Była O1, 1,9tdi 144 km, 308nm

      Komentarz


      • #4
        Udało się rozwiązać problem? Ten przegub wymieniony to prawy czy lewy? A zew. przeguby?

        Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

        Pozdro
        pawelci
        Skoda Octavia 2 FL
        BSE 1.6 (Pb+LPG)
        Warszawa

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X