Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dźwięk piszczenia/ jednorazowego zapiszczenia w ogolicach rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dźwięk piszczenia/ jednorazowego zapiszczenia w ogolicach rozrządu

    Hej, zauważyłem 2-3 razy jak auto stało pod chmurką dłuższy czas w upalne dni, że po odpaleniu piszczy w okolicach rozdządu, alternatora. Po chwilowej jeździe problem ustępuje i długo nie wraca. Dodatkowo jadąc autostradą, drogą równą na delikatniej nierówności/chopce jestem w stanie usłyszeć ten sam dźwięk ale tylko jednorazowo jak auto delikatnie podskoczy. Wskazywałbym to na jakiś napinacz, bo to one są ruchome i nic mi więcej nie przychodzi do głowy. Czy macie jakieś inne sugestie? Jeżeli jest to napinacz paska rozrządu (bo nie wiem czy występują tam jakieś inne) to warto interesować się wymianą czy jeszcze czekać?
    PS. dźwiek ten jest podobny do dźwięku jaki wydaje zgrzewka wody 6x1,5l w zgrzanej folii, jak się wodę z niej wyciąga, bądź rusza. (takie coś podobne, nie jest to jednak dźwięk piszczenia jak paski klinowe w starych autach jak się ślizgały)

  • #2
    sprawdź jako pierwsze sprzęgiełko (kółko napędowe) alternatora, czy działa prawidłowo, daje podobne objawy + skaczący jak przy epilepsji napinacz paska.
    ANTY MECHANIK YT

    Komentarz


    • #3
      Napinacz paska alternatora? Czyli napinacze mamy już dwa (pierwszy rozrządu). A to koło napędowe alternatora to jak sprawdzić no i napinacz?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
        Napinacz paska alternatora? Czyli napinacze mamy już dwa (pierwszy rozrządu). A to koło napędowe alternatora to jak sprawdzić no i napinacz?
        odpal auto, i zwróć uwagę jak pracuje napinacz, jeżeli skaczę jak opętany to masz pewność że to kółko alternatora do wymiany (sprzęgiełko), osobiście wątpię że to napinacz rozrządu....nagraj, wrzuć na YT i pokaż.
        ANTY MECHANIK YT

        Komentarz


        • #5
          Ok popatrze pod maską, podotykam a jak trafie na gdy będzie piszczało to nagram filmik

          Komentarz


          • #6
            Udało mi się dzisiaj nagrać filmik zanim piszczenie ustało

            Komentarz


            • #7
              HAKSIU Możesz posłuchać dźwięku z filmu powyżej ?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X