Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2FL 1.6 MPI + gaz / czasem problem z odpalaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2FL 1.6 MPI + gaz / czasem problem z odpalaniem

    Witam,
    Octavia 2 FL z silnikiem 1.6 MPI o przebiegu 206 tyś z założoną od nowości instalacją gazową landi renzo. Do tej pory chodziła bez zarzutu. Natomiast ostatnio (od jakichś 2 tyś km) z rzadka pojawia się problem z odpalaniem. Wygląda to w ten sposób, że silnik zaskoczy na sekundę, zgaśnie, i potem trzeba powachlować pedałem gazu aby uruchomić ponownie. Jak zaskoczy za drugim kręceniem, nic więcej się z silnikiem nie dzieje. Zgaszę silnik i potem odpalam bez problemu. Objaw tylko podczas odpalania, ciężko wyłapać czy ma związek z jazdą na gazie.
    Świece zapłonowe nowe (wymienione bez związku z tym problemem - miały ponad 60tyś km przelatane).
    Brak kodów błędów.

    Boję się że to już wtryski się zapiekają, natomiast nie wiem czy zapiekające się wtryski dawałyby taki nieregularny objaw.

    Wszelkie porady co sprawdzić, gdzie zajrzeć - mile widziane.
    Pozdrawiam,
    LuN

  • #2
    Zimny, cieply ??

    Zakrec zawor w butli i zgas auto na benzynie jak wypali sie caly gaz z przewodow i zobacz wtedy. Wtryski LPG albo reduktor maja prawo przy tym przebiegu puszczac gaz na postoju w kolektor ssacy i jest problem.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      W 100 % zgadzam się z przedmówcą, nieszczelny parownik. Jeśli tyle czasu parownik nie był poddawany wymianie uszczelnień to na 99% przepuszcza gaz. Łatwo to sprawdzić tak jak kolega powiedział zakręcić zawór na butli i sprawdzić czy Skodzina na benzynce pali jak trzeba od 1 strzału. Ja miałem wstawiony parownik po taniej regeneracji i musiałem się z problemem zmierzyć już po 3k km od momentu instalacji LPG.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X