Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] Silnik robi "Wuu wuu" ... ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] Silnik robi "Wuu wuu" ... ?

    Mam od niedawna taki odgłos dobiegający od strony komory silnika.
    Coś w stylu "wuu ... wuu" , nie jest to ciągłe buczenie tylko takie z przerwami.
    Nie jest to głośny dźwięk dlatego słychać go jedynie podczas jazdy z niedużymi prędkościami.
    Słychać go zarówno podczas przyspieszania jak i hamowania silnikiem a także na biegu jałowym ale tylko po lekkim przygazowaniu.
    Dźwięk niezależny od tego czy klima włączona czy nie.
    Brak innych objawów typu utrata mocy itp.
    Macie jakieś pomysły co by to mogło być ?

    PS
    Nie wiem czy to jest powiązane ale jakieś 1000 km wcześniej jak wracałem z urlopu i jechałem nocą w Bieszczadach miałem niepokojące odgłosy ale jedynie przy przyspieszaniu.
    Odgłosy te samoistnie zaniknęły po 50 km i udało mi się szczęśliwie dojechać.Odgłosy pojawiły się po kilkunastu km jazdy po wybojach.






    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

  • #2
    sprawdź dolot, może coś wyleciało z zaczepów....
    albo wydech dziurę złapał od tych wyboi, np. na łączniku elastycznym - na to stawiam najbardziej

    Komentarz


    • #3
      sew1981: Musze to sprawdzić. Wczoraj zorientowałem się że ten dźwięk jest słyszalny cały czas. Także na wolnych obrotach bez dodawania gazu. Jest jednak słyszalny tylko przy niższych prędkościach obrotowych. Dodatkowo następuje zmiana natężenia dźwięku przy włączaniu i wyłączaniu sprężarki klimatyzacji.
      Dlatego obstawiam teraz że to jakieś łożysko związane ze sprężarką..


      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

      Komentarz


      • #4
        możliwe, że jak z klimą to może być kompresor, jak jest zmiana natężenia. Pasek pracuje cały czas na nim bodajże w OII (bo napędza parę innych rzeczy), nawet jak klima off.

        Komentarz


        • #5
          Po dalszych obserwacjach stawiam na sprężarkę klimy. Tyle tylko że klima pracuje normalnie w sensie jej wydajności.
          Sam kompresor trochę hałasuje jeśli jest włączony ale ten cykliczny hałas który opisałem jako występujący nawet przy wyłączonej klimie może jest związany z łożyskiem ?
          Czy jest taka możlwość że łożysko padło a sama sprężarka jest ok ?


          O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

          Komentarz


          • #6
            jasne że możliwe. ale proponuje podjechać na serwis klimy dobry, to ocenią skąd ten hałas, czy ze środka czy z łożyska.
            p.s. to że klima chłodzi dobrze, nie znaczy, że kompresor nie mówi powoli papa....ja tak kiedyś miałem w vw, chłodziło super, ale z czasem coraz bardziej hałasował - w środku się zacierał - więc taki scenariusz też może być.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X