Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 1.6 BSE drgania wskazówki obrotomierza.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 1.6 BSE drgania wskazówki obrotomierza.

    Czy zachowanie silnika jak w tym filmiku w pierwszych 5 sekundach, gdzie kierowca utrzymuje stałą prędkość jest nieprawidłowe?



    Chodzi o takie minimalne drgnięcia wskazówki obrotów. Głównie pojawiające się gdy wciskamy tyle gazu, że auto ani nie przyspiesza ani nie zwalnia.

    Pozdrawiam

  • #2
    ja tak nie mam, nie wygląda to na normalne.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Pawelt Zobacz wpis
      kierowca utrzymuje stałą prędkość
      100% ma stałą prędkość?
      prędkościomierz też opada

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Przez parę dni obserwowałem wskazówkę. Głównie w okolicach gdy auto jedzie z równą prędkością ani nie ciągnie ani nie zwalnia.

        Na luzie mimo drgań silnika wskazówka zawsze stoi w miejscu.

        Gdy auto stoi, ale się je gazuje do 2 tys przy próbie utrzymania obrotów równo wskazówka co jakiś czas podskakuje o pewną część jednej kreski czyli 20-30 obrotów. To jest takie średnie. Ona po prostu sobie myszkuje w zasadzie tak non stop w takiej sytuacji ale nie słychać aby silnik jakoś wtedy szarpał itp.

        Gdy auto jedzie po równym a ja nie ruszam nogi na gazie też są jakieś takie przeskoki czasami.

        Gdy auto jedzie z góry też czasami wskazówka obrotomierza potrafi mieć zawahnięcię zupełnie bez sensu.

        Gdy auto ciągnie pod górę wskazówka stoi jak wryta.

        Do 3 biegu potrafi też pomimo stałej prędkości lekko przeskakiwać wskazówka prędkościomierza.

        Aż takie czułe te wskazówki, że każdą dziurę w drodze na nich można odczytać?

        Co odpowiada za czytanie prędkości obrotowej silnika pokazywanej na zegarach? Czujnik położenia wału? W zasadzie dopiero teraz się jakoś nad tym wszystkim skupiłem ale z tego co pamiętam to już w 2013 roku zwracałem na to uwagę poprzedniej właścicielce. W międzyczasie była kupa serwisów, jakieś awarie związane z diagnostyką silnika i nigdy nic nie wykryto (poza usterką wiązki przepustnicy w kwietniu br. o której kiedyś pisałem).
        Ostatnio edytowany przez Pawelt; 5498.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X