Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drgający drążek zmiany biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drgający drążek zmiany biegów

    Witam. Zauważyłem następujący objaw tylko i wyłącznie na 2 biegu. Jak trzymam rękę na gałce drążka i dodam gazu, potem puszczę i znowu dodam to czuję jak drążek się rusza. Nie jest to jakiś duży ruch, ale jednak wyczuwalny. Dodam, że ostatnio wymieniałem poduszkę skrzyni biegów i poduszki dwie w sankach silnika. Wymiana nie wpłynęła w żadnym stopniu na ten objaw. To normalne czy, gdzieś indziej trzeba szukać przyczyny. Biegi wszystkie wchodzą płynnie.
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

  • #2
    To normalne, że drążek zmiany birgów się rusza gdy przyśpieszasz bo wtedy silnik/skrzynia delikatnie ugina się na poduchach a wszystko połączone jest linkami z drążkiem. Dlatego nie powinno trzymać się w czasie jazdy cały czas sztywno drążka. Gdy poduchy młode to efekt ten jest znikomy, jak się już zmęczą to telepanie się powiększa. Zwłaszcza na postoju . Jak wszystko działa to nie zawracaj sobie głowy głupotkami.

    Komentarz


    • #3
      Odświeżam temat. Zauważyłem, że drążek rusza się również mocno jak jeżdżę po nierównościach. Dzieje się to tylko i wyłącznie na 2 biegu. Ruszanie sie jest coraz większe
      ŚKODA 120 L z 1977 roku.
      ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X