Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny dźwięk silnika BKD czy to dwumasa ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny dźwięk silnika BKD czy to dwumasa ?

    Witam. Problem z dziwnyą praca silnika zrobił sie nagle jest takie jakby głuche stukanie . Z tego co wyczytałem dwumas jak się kończy to też jest takie stukanie ale zazwyczaj na zimnym a po wciśnięciu sprzęgła stukanie ustaje. W moim przypadku jest tak że nie ważne czy zimny czy ciepły czy wciskam sprzęgło czy nie stukanie słychać i co najgorsze w środku auta też.
    Dorzucam filmik może ktoś miał podobny objaw:
    ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km


  • #2
    Mi tak głucho łomotał 1.9tdi w a4 b7 jak miałem wytarty wałek i szklanki na tyle że w jednej szklance było już widać sprężynkę.

    Komentarz


    • #3
      Oki to juz jakiś trop ale znalazłem w sieci filmiki z w/w przypadłościami i tam napier... niemiłosiernie a po dodaniu gazu to juz nie idzie wytrzymać a u mnie jest tak jak przyspiesza, to tak jakby trzęsie budą ale jak utrzymuję stałaprędkość obroty 1500-2000 to nie słychać nic pracuje ok. Objaw tego "klekotu" jest jakby coś było luźne z góry nic nie widać od dołu zdjąłem osłonę i tam też nie bardzo widać . Masakra
      ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

      Komentarz


      • #4
        Dziś zauważyłem że ten dźwięk najbardziej słychać tuż przy alternatorze i napinaczu . Jak włączę odbiorniki prądu czyli wszystkie światła ogrzewanie tylnej szyby to jak by stukanie ustawało.
        Ostatnio edytowany przez mcaris; 37031.
        ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

        Komentarz


        • #5
          I jest diagnoza . Uszkodzony napinacz paska pk ufffff . Po zdjęciu paska i odpaleniu auto miło klekocze
          ByŁ Leonsio 1.8T 200 km. Jest Szkodnik 140km

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X