Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.4 tsi caxa ubytek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.4 tsi caxa ubytek

    Witam. Spotkał sie ktos z ubytkiem plynu chłodniczego? Ok 2-3razy do roku musze go dolac z poziomu minimum do max. Zero wycieków. Pozdrawiam i milej niedzieli
    Stasio85

  • #2
    Miałem dokładnie to samo i nie wiem jak to wytłumaczyć, u mnie też zero wycieków :/
    Byle do celu....

    Komentarz


    • #3
      Może dlatego:


      Funkcję smarowania współpracujących elementów przejął płyn chłodniczy, który tworzy cieniutką warstwę filmu smarującego. Rozwiązanie to pozwala utrzymać szczelność pompy przez długie okresy, od zmiany do zmiany układu rozrządu.






      Niestety to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Z powodu zapewnienia ciągłego smarowania uszczelnień pompy, bardzo niewielka ilość płynu chłodzącego musi penetrować szczelinę pomiędzy dwoma pierścieniami. W związku z tym nieustannie wypływa z niej bardzo mała ilość płynu. Jest ona na tyle mała, że zazwyczaj odparowuje jeszcze w pompie i nie widać wycieku.

      Obecnie prawie wszyscy producenci pojazdów w instrukcjach serwisowych zwracają uwagę na to, że nawet widoczny wyciek niewielkiej ilości płynu chłodniczego z pompy nie jest wadą i nie może być podstawą do wymiany pompy na gwarancji. Za mały przyjmuje się taki wyciek, który jest widoczny, ale nie powoduje konieczności dolewania płynu chłodniczego przez kilka miesięcy.
      cały artykuł:

      Jak uniknąć błędów podczas wymiany pompy cieczy chłodzącej - MotoFocus.pl

      Komentarz


      • #4
        A to ciekawe
        Stasio85

        Komentarz


        • #5
          No w sumie płyn znikał raz na pół roku to możliwe ze tak jest. Dzięki Pyotrek, czegoś się nauczyłem. I w sumie troche spokojniejszy
          Byle do celu....

          Komentarz


          • #6
            Chyba każdy właściciel 1.4 tsi ma ten sam problem i musi dolewać płynu chłodniczego. Taka cecha silnika. Ostatnio kumplowi w rocznym Leonie z tym silnikiem płyn zszedł do 0. Trzeba pilnować i tyle. Ja przez 7 lat dodałem może z 1,5 litra.

            Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


            • #7
              Dzieki Pyotrek za wyjasnienie. Pozostalo nam caxa-zom kontrolowac i dolewac. Pozdrawiam

              Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

              Stasio85

              Komentarz


              • #8
                Ja w poprzedniej nie musiałem dolewać płynu. W maju pojawił się komunikat, że mam mało płynu, dolałem i zacząłem obserwować. Po 2-3 tygodniach znowu musiałem dolać. Okazało się, że przy turbinie miałem oring do wymiany i tamtędy uciekał mi płyn. Zobaczcie czy pod turbo nie jest mokro.
                ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X