Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nierówna praca silnika 1.6 TDI CR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nierówna praca silnika 1.6 TDI CR

    Witam mam problem a mianowicie posłużę się filmikiem kolegi ponieważ dokładnie w taki sposób chodzi mój silnik,lecz on miał problem z przewodem sprawdziłem u mnie wszystko jest całe
    - YouTube
    a zaczyna się to po nagrzaniu do 90stopni zaczyna dostawać czkawki czasami trwa to 2-3 sekundy i silnik się uspokaja czasami czka tak nieprzerwanie...
    po dojeździe do świateł schodzi z 1000 obrotów na jakieś 750-730 i zaczyna się czkawka, podczas tych drgawek był podłączony do komputera i było widać ze wtryski jak by nierówno lały jeden 0.200 0.350 0.250 i tak dalej po dodaniu delikatnie gazu się normowały wtryski % są ok filtr DPF był regenerowany wg komputera 300km temu a jego stan to 17% samochód ma moc, czasami poszarpuje jadąc na pierwszym biegu w korku a czasami jedzie bez żadnych problemów. czytałem że może to być wina softu no i na moim samochodzie wisi akcja serwisowa Noxy i pytanie czy jechać robić, pomoże czy pogorszy sprawę wszystkie filtry wymienione. z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie.

  • #2
    Panowie jakieś pomysły? jechać na ta akcje? zmieni to coś bo czytałem że czasem potrafi pogorszyć sytuacje jeszcze nawiasem mówiąc rano w komputerze ma spalanie na jałowym 0.5 a gdy osiągnie 90 stopni spalanie spada do 0.3 i występuje nierówna praca..
    Ostatnio edytowany przez Smolus; 47623.

    Komentarz


    • #3
      Wgrasz soft z ASO wysypie sie zaraz EGR, DPF zapcha na amen i tyle bedzie z zabawy przy problemie z osprzetem.

      Niestety ze szklanej kuli ciezko wrozyc, wiec trzeba samochod podlaczyc pod normalne narzedzie diagnostyczne i zaczac analizowac co jest nie tak. Korekty jesli o tym piszesz 0,2 czy 0,3 to jest pryszcz i auto ma jezdzic jak nowe.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Właśnie był podłączany i zero błędów wszystko jest niby ok... a łapie czkawki. niby właśnie czytałem że problem jest w mapie? no właśnie ciężka sprawa i nie wiem czy jechać czy nie bo jestem umówiony na piątek.. właśnie warto robić ta akcje czy nie warto?

        Może znacie panowie jakiegoś dobrego znawce skody w Gdańsku...
        Ostatnio edytowany przez Smolus; 47623.

        Komentarz


        • #5
          W razie problemow, nie bedziesz pierwszym, ktory bedzie robil naprawe softu fix od VW. Wgrasz soft z ASO bedzie wzmianka ze dokonane, a potem auto na naprawe i dolozenie mocy

          Oprocz softu w 1.6TDI jeszcze zwezke wkladaja przed przeplywomierz, zeby go jeszcze bardziej zmulilo.

          Zadzwon do tune-up, masz na miejscu, diagnostyke tez zrobia.

          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Tune-up tylko programy, juz Robert nie ma mechaniki, robia dla niego Alfiarze. Podjedz moze do Zoltara w Soft Carze wkoncu on jako pierwsy robil programy w Gdansku

            Komentarz


            • #7
              Czyli mówicie że to nie będzie to i jeszcze większa za muła ok.. to odwołuję ta akcje w ASO no to jutro się przejadę do soft caru i zobaczymy co powiedzą no myślałem że ta akcja robi cuda bo niby czytałem że bla bla zmienia prace wtrysków samochód lepiej chodzi... dobra dzięki chłopaki

              Komentarz


              • #8
                Zawsze mozna zrobic program na bazie oryginalnego fixa
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Panowie byłem w turbo elicie, no i dawki ok DPF nie zapchany jakiś konkretnych błędów brak no i padło na dwumase... no i tutaj mój filmik bo jednak troszkę inaczej ten silnik chodzi niż kolegi... z filmiku wcześniej. co o tym powiecie chyba dwu masy już nie ma ?....
                  sorry za pro kadry

                  Komentarz


                  • #10
                    A z jakim przewodem miał ten kolega problem? Chodzi o ten filmik na początku w pierwszym poście? Bo mam to samo w swojej octavi 3 1.6 tdi 105 2014 rok. Po dodaniu gazu wszystko ustępuje

                    Komentarz


                    • #11
                      film nie bangla
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X