Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 1.6 TDI 105 KM spalanie 10l

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II 1.6 TDI 105 KM spalanie 10l

    Witam, mam Octavię II fl 1.6TDI 105 KM, mam ją od 3 tygodni. Spalanie wynosi ok. 10l/100km. Dojeżdżam nią do pracy 20 min w jedną stronę(trasa miasto-obwodnica), nie włączałam teraz klimy. Martwi mnie to wysokie spalanie, czy to jest normalne, biorąc pod uwagę że były teraz temperatury rano koło 0 stopni? Czy jest możliwe że jest jakaś usterka i powinien zobaczyć to mechanik? Po zakupie miałam wymieniany filtry, oleje itd.
    Początek
    01.12.2000
    Koniec
    01.12.2000

  • #2
    miałem ten silnik i powiem Ci że przez cały okres użytkowania nie udało mi się średniej wykręcić 10litrów.... raczej 6
    Zamieszczone przez dortzia Zobacz wpis
    Dojeżdżam nią do pracy 20 min w jedną stronę
    ile km?Czy silnik łapię temp.roboczą?
    Dawid
    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

    Komentarz


    • #3
      10 litrów to sporo jeżeli podajesz poprawny wynik oraz że jedziesz w miarę ekonomicznie a nie z pedałem w podłodze.
      Nie trzeba od razu szukać usterki w silniku , spalanie znacznie potrafią podnosić zapieczone zaciski hamulcowe w tylnych kołach co jest dość częstą przypadłością w autach grupy vag.

      Przy jezdzie "na trasie" i delikatnym operowaniu pedałem hamulca tylne tarcze powinny być ciepłe a nigdy gorące.Jeżeli są bardzo ciepłe, może być tego przyczyną zapieczony zacisk .
      Sprawdzisz to również na każdej stacji diagnostyczne , za kilka złotych na rolkach sprawdzą Ci hamulce i od razu powiedzą czy coś nie blokuje kół.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
        ile km?Czy silnik łapię temp.roboczą?
        Około 15km. Jutro sprawdzę dokładnie, ale po jakiś 15 minutach wskazuje 90 stopni Celsjusza.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez dortzia Zobacz wpis
          ale po jakiś 15 minutach wskazuje 90 stopni Celsjusza.
          myślę że wcześniej
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez wacie Zobacz wpis
            10 litrów to sporo jeżeli podajesz poprawny wynik oraz że jedziesz w miarę ekonomicznie a nie z pedałem w podłodze.
            Zatankowałam do pełna parę dni temu, przejechałam 150km i wg zegarów spaliło mi ćwierć baku czyli 13-14l.
            Jakieś 4 km wyjeżdżam z miasta, prędkość 40-50km/h, reszta obwodnica ale jest spory ruch i więcej jak 80-90 km/h nie da rady.
            Średnio wychodziła 1 kreska na zegarze baku w 1 dzień, czyli te 3 litry na 30 km.

            Komentarz


            • #7
              Takie wyliczenia to za przeproszeniem sobie wsadź
              Jak nie masz komputera który pokazuje spalanie to tankuj się do pełna i masz wtedy bardzo dokładny pomiar spalania.

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie, albo komputer albo pomiar na pełny bak. Tankowanie do pełna, potem zrób nawet ze 200 km czy więcej i wtedy dolej znowu do pełna. Mam ten sam silnik i wychodzi mi Średnia 6, Nawet jeżdząc w mieście cały czas nie miałem nigdy chyba 7 litrów. Raczej 6.7 to max.
                Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                Komentarz


                • #9
                  Obliczanie spalanie na wskaznik to mozna sobie wsadzic miedzy bajki. Z pelnego zbiornika mozna zrobic 100km do pierwszej kreski i tak samo 250km. Tankowanie do pelna, przejechanie 300-400km i znow tankowanie. Komputer pokladowy tez przeciez jakies spalanie pokazuje.

                  Ze zbiornika wyliczona srednia zima w systemie odpalamy oczyszczamy auto ze sniegu i jedziemy 3-4km palilo po 10-11l. Jak byly mrozy po 25 stopni to tez tyle. Jak mroz byl okolo 10 stopni to w 9l miescil sie ten silnik. Latem z klima 8-9l. Mowa o jezdzie po miescie gdzie zima z calego zbiornika po 450-500km srednia predkosc przejazdu wynosi 20-23km/h. 2l diesel w podobnych warunkach palil 1-2l wiecej.

                  Ta... moje wszystkie auta sa popsute
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                    Komputer pokladowy tez przeciez jakies spalanie pokazuje.
                    jeśli jest
                    Dawid
                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                      Zamieszczone przez dortzia Zobacz posta
                      ale po jakiś 15 minutach wskazuje 90 stopni Celsjusza.



                      myślę że wcześniej
                      Droga z pracy, temperatura na dworze 3 stopnie, po 13 minutach jazdy temperatura silnika osiągnęła 90 stopni.

                      Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                      Komputer pokladowy tez przeciez jakies spalanie pokazuje.
                      Komputera niestety brak

                      Zamieszczone przez upel Zobacz wpis
                      Tankowanie do pełna, potem zrób nawet ze 200 km czy więcej i wtedy dolej znowu do pełna
                      Tak zrobię, jutro powinno być 200 km od ostatniego tankowania pod korek więc zatankuję i zobaczymy ile wyjdzie. Dam znać

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez dortzia Zobacz wpis
                        po 13 minutach jazdy temperatura silnika osiągnęła 90 stopni.
                        coś mi się wydaje długo...ale ja nie wiem ja wyjeżdżam z garażu
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • #13
                          Jak jezdzilem O2 czy Superbem, to wyjezdzalem o 5 rano z domu, po 800m wjezdzam na obwodnice, a po 3km na dwupasmowa droge. Jade sobie spokojnie 100km/h. Silnik zaczynal pokazywac 90'C po 10-15km, a jak bylo -25 to po 20km Jedziesz na minimalnych obrotach, wlaczone ogrzewanie ten silnik nie ma najmniejszej ochoty, aby sie zagrzac
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                            Jedziesz na minimalnych obrotach, wlaczone ogrzewanie ten silnik nie ma najmniejszej ochoty, aby sie zagrzac
                            dokładnie, mam do pracy 13 km, po 1 km wjeżdżam na drogę krajową, średnia prędkość do 100 km przy temperaturze około 0 to 90 stopni złapie pod firmą, jak jest poniżej -10 nie osiągnie nawet 70 stopni. Prawdą jest, że TDI nie grzeszy kulturą pracy ani szybkością nagrzewania.
                            Zamieszczone przez dortzia Zobacz wpis
                            Zatankowałam do pełna parę dni temu, przejechałam 150km i wg zegarów spaliło mi ćwierć baku czyli 13-14l.
                            u mnie też tak czasem jest, leje do pełna, po 150 km ma 3/4 w zbiorniku , kolejne tankowanie i po 250 mam 3/4 zbiornika a na zbiorniku średnio zawsze robię tyle samo.

                            Średnie spalanie w granicach 10 litrów osiągam przy prędkościach rzędu 180-230 na autostradzie u Niemca.
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zostawmy temat temperatury, nie o to pytałam i nie to mnie martwi Zatankowałam do pełna i wyszło mi spalanie 9l/100. Czy powinnam przejechać się do mechanika? Poprzednia właścicielka mowiła, że jej spalało max.6litrów...

                              Komentarz


                              • #16
                                No to dziwne.... na pewno dobrze to liczysz?
                                Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Przejechane 220km, zatankowalam 24.5litra (do pelna jak ostatnio).

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez dortzia Zobacz wpis
                                    Przejechane 220km, zatankowalam 24.5litra
                                    no to pali jak smok
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Albo jak moja octavia I 1.6 AKL .
                                      Około 10l w mieście na dość krótkich odcinkach. I w mieście znacznie poniżej tego nie zejdzie.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dortzia skoro przejechałaś 220 km na 24,5 L to samochód spalił Ci nie 9l/100km tylko ponad 11l/100km . Chyba rzeczywiście jest coś nie tak

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          To ewidentnie. Dzisiaj rano tak pomyślałem o Tobie, podjeżdżałem pod przedszkole, 2 km od domu i cały czas przez miasto, korki, światła jak to rano przed 8:00, miasto małe, także rozpędzić się n ie idzie za bardzo nigdzie i na tym odcinku wyszło mi z kompa 8.5 litra. To jak u Cibie wychodzi 11 to musiałabyś robić cały czas dystanse tylko po 1 km. Coś jest nie halo.
                                          Jak masz możliwość lub kogoś znajomego to najpierw podłącz kompa i zobacz czy nie sypnie błędu jakiegoś, ewentualnie wykasować wszystko i obserwować.
                                          Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zatankowales raz, zrob kolejny raz ze 300km i zatankuj znow.

                                            Poprzedni wlasciciel.... kiedys kupowalem od goscia co mowil ze on za 100zl na miesiac tankuje, wiec posmiac sie mozna bylo, zwlaszcza ze za 100zl to akurat mozna przejechac tym autem 120km
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              u mnie kajak 1.6 największe spalanie jakie wykazał to 7.8 ale jeździłem tylko po mieście i w korkach aż mi się dpf zapchał. A tak to średnią mam 5.4

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A za czyszczenie depeefa ile litrów można kupić?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  nic poza spalaniem z autem się nie dzieje? Może jakiś wtrysk leje, albo coś....wszystko dobrze chodzi?
                                                  dodałbym jakiś dodatek do czyszczenia do baku - typu LM, czy nawet STP do gnojówki.
                                                  no i podstawa - podłączyć pod kompa i na żywo wszystko pomierzyć.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X