Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 1.6 TDI 105 KM spalanie 10l

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    A za czyszczenie depeefa ile litrów można kupić?
    Około 100 przy obecnej cenie diesla.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #27
      Byłam umówiona na poniedziałek do mechanika, niestety w piątek w czasie jazdy zapaliła się kontrolka akumulatora, za chwilę zgasł. Próby odpalenia na kable, podmiana aku nic nie dała, holowanie do mechanika. Okazało się, że obudowa filtra paliwa była uszkodzona, był wyciek paliwa, który uszkodził(rozpuścił?) jakiś pasek mikro albo go wciągnęło(nie pamiętam dokładnie), generalnie wszystko po kolei się pouszkadzało, rozrząd przestawił się o 180 stopni. Wycena naprawy ponad 4500zł + niewiadomo co będzie po zdjęciu głowicy. Tyle zrozumiałam i zapamiętałam.
      Także nieciekawie..
      Ostatnio edytowany przez dortzia; 47687.

      Komentarz


      • #28
        O kurde aż nie wiem co napisać, ale to co pęknięta była obudowa filtra, nie było tam śladu gdzieś oleju napędowego? Skoro palił tyle, to musiało spor się tego lać i musiało tez pewnie śmierdzieć ropą...
        Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

        Komentarz


        • #29
          Nie musi byc peknieta, tryskac bedzie spod dekla metalowego w tym filtrze. O ile pasek osprzetu to norma ze polecial bo sie rozpuscil to o tyle rozrzad jest zamkniety i raczej nie ma opcji, chyba ze pasek mikry by sie wkrecil w wal i zrobil bajzel.

          Ale jak sie lalo, to na cieplym silniku powinno smierdziec olejem napedowym przy silniku nie mowiac juz o tym, ze musiala byc plama z paliwa pod autem. Mala ale zawsze.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #30
            Wiem, ze jakis pasek sie wkręcił gdzieś, tyle zapamietalam, mozliwe ze w wał. Co do plamy paliwa- wyjezdzalam o 6 do pracy, wracałam o 17-18 więc zawsze było ciemno. Czy coś śmierdziało- mam niestety uszkodzony w jakimś tam stopniu węch od urodzenia, do tego od 2 tygodni katar, do tego pełno zawieszek zapachowych, zawsze sama jezdzilam, ja nie wyczułam nic podejrzanego jeśli mogłam a jak juz poprzednio pisaliśmy, przy takich temperaturach i moim dystansie silnik ledwo co osiągnął 90stopni i dojezdzalam na miejsce.

            Komentarz


            • #31
              Po zakupie mechanik rodzinny wymieniał filtry i oleje(filtr paliwa jest na fakturze), mechanik u ktorego teraz stoi auto powiedzial, że filtr paliwa nie był od bardzo dawna wymieniany i jeśli by wymieniał to powinien zauważyć pękniętą obudowę tego filtru, tak samo wyciek paliwa. Niestety już po ptokach, stało się i obwinianie tamtego mechanika nie cofnie czasu i nie zwróci mi 5k PLN za naprawę...

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X