Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wyciek oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • wyciek oleju

    witam
    mam wrazenie ze mam wyciek oleju gdzies z pod pokrywy ?? albo tak cieknie z pod korka ?
    jesli cieknie z pod pokrywy czy to sa duze koszta ?? mozecie cos na podstaiwe tych zdjec cos ocenic / podpowiedziec ??

    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Sszary; 45559.
    Octavia II Tour

  • #2
    ja to robiłem w 1.6 MPi AKL. Cieknie spod pokrywy zaworów centralnie pod wlewem oleju od strony kabiny pod przepustnicą i rozwala olej pędem powietrza na całą tylną ścianę silnika z biegiem czasu. Koszt spoty bo ok 350 zł bo trzeba zdzierać kolektor wszystko. Wymiana uszczelek kolektora, przypustnica + mycie. Ale potem spokój. Polecam uszczelkę Elringa z zalanymi dystansami mosiężnymi.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Widać ślini spod pokrywy ale przyglądnij się silnikowi bo może się jeszcze ślinić 1cm niżej BGU - ślini się olej spod "klawiatury" - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        Jeszcze nedno pytanie szykuje mi się rozrząd, mam 180 tys km na blacie i czy jest sens łączyć te 2 rzeczy razem ?? Czy nie ma takiej potrzeby?? Czy może jak najszybciej wymienić ta uszczelkę ?? Biorąc pod uwagę że codziennie robię 100km?
        Octavia II Tour

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X