Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1,9 TDi bxe brak mocy, błąd P0299

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1,9 TDi bxe brak mocy, błąd P0299

    Witam.
    Mam problem z moim 1.9 tdi bxe. Auto traci moc (nie zawsze). Objawia się to na dwa sposoby:
    -do 80 rozpędza się płynnie, potem traci moc i bardzo słabo rozpędza się i dochodzi max do 120
    -do 120 rozpędza się płynnie, potem czuć szarpnięcie jakbym dostał mocny podmuch wiatru i więcej nie idzie
    Ostatnio wyskoczył check engine. Na komputerze wyszedł błąd P0299. Po skasowaniu na razie jeździ. O co może chodzić?

  • #2
    P0299 Zadana wartość ciśnienia doładowania nie osiągnięta. Sterownik silnika mimo usilnych prób nie może uzyskać ciśnienia doładowania na zadanym poziomie. Przyczyną może by:
    -Padnięte turbo
    -Problem z jego sterowaniem (n75 ,brak podciśnienia , zapieczone kierownice VNT)
    -Uszkodzony czujnik ciśnienia doładowania
    -Dziura w dolocie łącznie z dziurawym intercolerem
    -Niedomykający się EGR

    Komentarz


    • #3
      Wczoraj zrobiłem jeszcze test na autostradzie. Auto do 90-100 rozpędzało się płynnie. Potem poczułem lekkie szarpnięcie i zrobił się muł. Rozpędził się do 120 i tyle. Obroty stały na 2400. Check engine nie wyskoczył. Auto nie kopci, nie szarpie przy normalnej jeździe.

      Komentarz


      • #4
        masz za słabe doładowanie, sterowanie geometrii ewidentnie leży, bo nieszczelność Link na przytartą geometrię, lub zgnitą gruszkę dlatego nie zawsze łapie tryb awaryjny.
        ANTY MECHANIK YT

        Komentarz


        • #5
          Da się to jakoś samemu zdiagnozować, posprawdzać ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bul01 Zobacz wpis
            Da się to jakoś samemu zdiagnozować, posprawdzać ?
            jak nie masz doświadczenia to i tak będzie to dla Ciebie czarna magia..
            ANTY MECHANIK YT

            Komentarz


            • #7
              Napisz proszę jak i co posprawdzać. Mam kilku kolegów bardziej obeznanych ode mnie więc może wspólnymi siłami coś zatadzimy

              Komentarz


              • #8
                zrób logi może będzie coś konkretniejszego powiedzieć .zloguj bloki 3 11
                diagnostyka vag 602-614-253

                Komentarz


                • #9
                  Niestety nie udało się powalczyć w temacie samemu, więc Octavia pojechała do mechanika.
                  Okazało się, że był pęknięty przewód ciśnienia i turbina przez to nie ładowała. Po naprawie autko odzyskało powera.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X