Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po wymianie skrzyni biegi inaczej, gorzej wchodzą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po wymianie skrzyni biegi inaczej, gorzej wchodzą

    Cześć. Ostanio w mojej Octavii 2 1.6 MPI padła skrzynia. Kupiłem regenerowaną i wsiadam do samochodu po naprawie i się okazuje, że biegi kasztańsko wchodzą. Lewarek jest normalnie na środku, ale tak jakby wrzucanie biegów przesunęło się w prawo, tzn. jak wrzucam jedynkę to nawet nie da się w lewo tylko od razu do góry, trójka to zamiast normalnie prosto to muszę już delikatnie w prawo dać i do góry. Jak myślicie, czy da radę coś z tym jeszcze zrobić?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



    Ostatnio edytowany przez dydyrydy; 47243.

  • #2
    Moja lekturka, jeżeli po tym nie będzie poprawy to skrzynia kibel.
    ANTY MECHANIK YT

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za instrukcję :-)
      Trochę fałszywy alarm zrobiłem. Dzisiaj za widna zobaczyłem, że biegi są ok, tylko sam lewarek w pozycji neutralnej nie odbija i zostaje w pozycji, w której się go zostawi. Może się wyrobi? Niestety z instrukcji na powyższym filmie trochę bym się bał sam tego robić.

      Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        jeśli lewarek ci nie wraca na środek to jest najprawdopodobniej masz zapieczona oska wybieraka .wystarczy ja wyczyścić i nasmarować .
        diagnostyka vag 602-614-253

        Komentarz


        • #5
          Dzięki, przekażę majstrowi. Mam nadzieję, że to jakaś szybka robota żeby samochodu nie pozvywac się na kilka dni.

          Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            I jeszcze jedno pytanko w moim temacie. Już podregulowane i chyba jest OK, ale nurtuje mnie jeszcze dźwięk dochodzący ze skrzynki biegów, taki szmer a jak wcisnę sprzęgło to ustaje. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Jak się zagrzeje to nie słychać już tego.

            Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X