Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 1Z 1.6 102KM - Pas bezpieczeństwa przedni lewy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O2 1Z 1.6 102KM - Pas bezpieczeństwa przedni lewy

    Witam.

    Dzisiaj bez wyraźnej przyczyny przestał mi działać pas bezpieczeństwa kierowcy.
    Żadnych objawów wcześniej.
    Po wejściu do auta, chciałem pociągnąć i zapiąć i nie dało się.
    Próbowałem różne kąty i siły, poluzować i wtedy delikatnie lub mocniej wyciągać i nic.
    Spróbowałem też regulacji wysokości pasów, dałem w dół, w górę się już nie da, jakby coś blokowało, ciągnęło.
    Na allegro i w necie same używki i jakoś pewnie nie wyglądają i nie wiem też czy to jest dokładnie ten model (czy w każdym aucie są inne czy do całej gamy modeli, daje się ten sam?)

    Mój model to:
    Pas bezpieczeństwa przedni lewy (foto w załączniku),
    typ 4004
    ZA9 616 0164 00
    HCP
    1Z0 857 701 C
    Autoliv
    Made in Romania

    Gdzie dostanę taki nowy, nieużywany, za ile?
    Ew pewną i dobrze działającą używkę?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Mitnik44; 33255.

  • #2
    W ASO kupisz nowy. Próbowałeś zajrzeć za plastiki słupka?
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      760zl w ASO, dostepny z dnia na dzien

      Oslone slupka sciagnac i oczyscic caly pas z syfu ktory tam zalega na poczatek, bo blokada nie chce wrocic jak widac.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        koleś Maicroft

        Stało się to na moment przed zagranicznym wyjazdem, więc nie miałem czasu ani głowy do tego, auto stoi i czeka, a ja zastanawiam się czy nie zamówić czegoś przez neta, żeby po powrocie wymienić, czy tez najpierw to rozbierać i oglądać.
        Chociaż chyba przy takich elementach jak pasy bezpieczeństwa nie powinno się grzebać i naprawiać samemu.
        Cena w ASO.... o w mordę
        A takie zdemontowane używki z allegra? jaka jest Wasza opinia na ich temat?
        I podstawowe pytanie czy to musi być dokładnie taki model?

        Komentarz


        • #5
          Bierz używany.

          Ja pytałem u siebie znajomych ale w jeden miał z wystrzelonymi poduchami a drugi sprzedaje w kompletach z pozostałymi poduchami.

          Proponowałbym Ci jeszcze zadzwonić do Wojkowic. Wiem, że ściągają Octavie z GB. Może będą mieć ten pas.

          Link
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Po ściągnięciu osłony słupka i grzebaniu przy pasie oraz demontażu tego co w załączniku, pas działa, ale świeci się kontrolka poduszki powietrznej.
            Po złożeniu wszystkiego do kupy, pas dalej nie działa poprawnie.
            Mechanik mówił, że raczej trzeba będzie zamówić sprawną używkę i wymienić.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Będę szukał
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Nie znam się na takich rzeczach, ale zaintrygowało mnie czemu bez osłony i tych częsci na zdjęciu pas działa normlanie, ruch w obie strony, blokowanie przy szarpnięciu, a po złożeniu nie działa, moze poszukam w necie czy jakiś instrukcjach jak cały ten mechanizm jest zbudowany i jak działa, albo jeszcze dopytam po świętach mechanika, w czym dokładnie wg niego tkwi problem.

                Komentarz


                • #9
                  A czy ktoś wie od czego jest ta kulka i niebieska część? Czy jest to gdzieś w necie albo w książce rozrysowane? mechanizm I zasada działania?

                  Komentarz


                  • #10
                    Ta kulka to zabezpieczenie w przypadku dachowania auta. To ona i współpracująca z nią zapadka blokuje ci pas. Wyreguluj kasete zwijacza pasa tak by była idealnie poziomo i ta kulka w położeniu spoczynkowym nie naciskała na tą małą zapadkę. Wtedy pas powinien zwijać się bez problemu.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X