Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Syczy pedał hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Syczy pedał hamulca

    Cze, mam pytanie. Od jakiegoś czasu syczy mi pedał hamulca, tak jakby "upuszczał powietrze".
    Dzieje się to niezależnie czy na postoju czy w czasie jazdy. Syk jest zawsze taki sam.
    Do tego po wymianie tarcz i klocków z tyłu, regeneracji zacisków tylnych oraz wymianie płyn hamulcowego mam wrażenie, że hamulce są słabsze, tzn muszę mocniej wcisnąć pedał hamulca niż przed wymianą.
    Hamulce są, jak na postoju bez odpalonego silnika deptam hamulec robi się twardy, po odpaleniu wszystko wraca do normy tzn. mięknie.
    Martwić się?
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

  • #2
    Moze jakies podcisnienie z serwa sie odczepilo albo serwo samo ma dziure i syczy, W starszych autach byl na linii silnik serwo taki zaworek ktory pracowal tylko w jedna strone i nie puszczal powietrza- to tez lubilo sie popsuc. Powinno byc tak ze jak zgasisz silnik i powciskasz pedal hamulca kilka razy ma byc super twardy. Jak odpalisz to ma przestac byc twardy i o wiele lepiej hamowac bo dostal wsparce od pracujacego silnika.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
      Powinno byc tak ze jak zgasisz silnik i powciskasz pedal hamulca kilka razy ma byc super twardy. Jak odpalisz to ma przestac byc twardy i o wiele lepiej hamowac bo dostal wsparce od pracujacego silnika.
      no i tak jest
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Zakladam ze po wymianie plynu wszystko odpowietrzone jak trzeba no i sam zacisk sie nie zacina tylko ladnie chodzi. A ten syk to jest tak czasem i slabo slyszalny czy mocno? Jak mocno to popatrz na serwo- jak syczy w aucie to pod maska bedzie syczec mocniej. No chyba ze jak napisales "mam wrazenie" to poprostu jeszcze sie to wszystko nie ulozylo. Zawsze mozesz tez na SKP sprawdzic moc hamowania to cos bedziesz wiedzial

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X