Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia LVN - nity dyfra?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia LVN - nity dyfra?

    Panowie, mam obecnie Octavie II 1.6 BSE oraz skrzynia LVN. Problem pojawil sie jakis czas temu, objawy wskazywaly uszkodzenie wewnetrznego przegubu, wiec wymienilem. W ostatni czwartek, wracajac do domu, uslyszalem dzwiek jakby zuzytego lozyska, takiego luźnego mielenia kulek, nie cialgly, co jakis czas. Po powrocie postawilem auto na kobylkach, wyjalem prawa polos, odpalilem motor i pozostawilem pracujacy na 2gim biegu. Przykladajac stetoskop do dyfra, usluszalem takie dziwne chrobitanie. Dodam, ze flansze bez luzow. Mial ktos z Was podobny przypadek? Kiedys byly problemy z nitami dyfrach, ale to tyczylo sie O1, Golf 4 z motorami 1.6, czy nadal to jest mozliwe?

  • #2
    Konstrukcja skrzyni DUU została zmieniona, zastosowano nity o większej średnicy. Od tego momentu problem nie występuje, no może jak ktoś upala 1.6 to się zepsuje. Zmiana była chyba w 2001 roku.

    Komentarz


    • #3
      I co wyszło?

      Komentarz


      • #4
        W tych skrzyniach czasami wysuwa się sworzeń zabezpieczający oś satelitów na mechaniźmie różnicowym. W skrajnych przypadkach dochodzi do wytarcia obudowy skrzyni biegów. Jesteś pierwszym właścicielem?

        Komentarz


        • #5
          Jeszcze nic nie wyszło. Jestem 2gim właścicielem, a 100 kkm temu robione było łożysko podwójne, także super jest.

          Komentarz


          • #6
            Witam. Mam ten sam problem chrabotania przy przyspieszaniu o2 1.6 BSE skrzynia LVN. Ktoś z forumowiczów naprawiał tą skrzynie? Jakie są to koszta?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Toledziak Zobacz wpis
              Jeszcze nic nie wyszło. Jestem 2gim właścicielem, a 100 kkm temu robione było łożysko podwójne, także super jest.
              Wymontuj skrzynie i do fachmana. Jak się rozleci na drodze będziesz nowej szukał.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X