Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie sprzęgła przy ruszaniu - 1.4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie sprzęgła przy ruszaniu - 1.4 TSI

    Podczas ruszania na tzw. pół sprzęgle czuć szarpanie na pedale sprzęgła. Czasami potrafi nawet zgasnąć auto podczas takiego ruszania. Normalnie na równej powierzchni powinno się bez żadnego dodania gazu wyjechać z garażu, a właśnie wtedy czuć to szarpanie. Lekkie dodanie gazu i jest ciut lepiej, ale również wyczuwalne. Czytałem trochę na ten temat i w większości przypadków może to był to problem ze sprzęgłem. Były też przypadki gdzie wymieniono kompletne sprzęgło i szarpania nie ustały. Przerabiał ktoś podobny temat?
    VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM


  • #2
    Tak, w mojej poprzedniej 1.6 FSI a z tego co pamiętam MPI FSI i chyba 1.4 TSI mają to samo generalnie był kangur ale taki okresowy nie zawsze . Po rozebraniu tarcza była przycierana na korpusie tam gdzie są sprzężyny . Ori sprzęgło wytrzymało 130 K . Jazda miejska robi swoje

    Komentarz


    • #3
      Auto używane było raczej w trybie miejskim, bo przebieg to obecnie 115tys.km w 10 letnim aucie. Potwierdzony książką serwisową i raczej na pewno nie kręcony. Tarcze hamulcowe jeszcze oryginalne, bo ostatnio malowałem je ocynkiem i był wybity rok produkcji 2009 Czytałem na forum Golfa VI i dużo osób pisało, że miało ten sam problem przy +- 100 tys.km. Standardowa wymiana przy tym przebiegu to rozrząd + sprzęgło. Cena nowego kompletnego sprzęgła to ok. 740zł za Sachs i coś ponad 800zł za LUK. Pytałem ostatnio podczas zakupów części do Corsy mojej kobiety.
      VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X