Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.9 TDI 105 KM, nagle nie odpala, silnik zablokowany?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.9 TDI 105 KM, nagle nie odpala, silnik zablokowany?

    Octavia II 1.9 TDI 105 KM
    Nagle wydarzyła się dziwna rzecz, ponieważ auto po prostu nie odpala. Po przekręceniu kluczyka słychać pyknięcie ale nie obrócił rozrusznik silnikiem ani razu. Myślałem, że może padł akumulator ale na klemach i innym aku to samo. Pomyślałem wtedy, że przecież nagle nic takiego się stać nie mogło ale na popych i hol też nie odpali bo to wygląda tak jakby coś się zablokowało. Na żadnym biegu nie można go przepchnąć ani kawałek tak jakby silnik był zblokowany.
    Dodam, że normalnie dojechał do celu i ją zgasiłem a sytuacja wystąpiła jak chciałem ponownie ruszyć. Żadne kontrolki się nie świeciły, olej jest, dwumasa nowa.

    Cóż to może być? Będę wdzięczny za rady.

  • #2
    Zamieszczone przez kamilhsx Zobacz wpis
    Pomyślałem wtedy, że przecież nagle nic takiego się stać nie mogło ale na popych i hol też nie odpali bo to wygląda tak jakby coś się zablokowało.
    Lepiej już tak nie próbuj odpalać.
    Prawdopodobnie bez zdjęcia głowicy się nie obejdzie...możesz mieć urwany zawór.

    Komentarz


    • #3
      Zacznij od sprawdzenia rozrządu i wykręcenia świec żarowych czy przypadkiem płyn na któryś tłok nie poszedł.

      Komentarz


      • #4
        Sytuacja wygląda tak, że zatoczyłem go do warsztatu, wjechali nim, sprawdzili rozrząd, że jest ok i próbowali ruszyć wałem ale zablokowany i nie idzie, po czym dostałem telefon, że jest zatarty i żebym szukał drugiego.

        Nie ma czysto hipotetycznie opcji, że to jakaś drobna usterka?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kamilhsx Zobacz wpis
          Nie ma czysto hipotetycznie opcji, że to jakaś drobna usterka?
          Jeżeli to słuszna diagnoza to nie.

          Komentarz


          • #6
            A jaka inna przyczyna może być, że nie można obrócić wałem (przy dobrym rozrządzie) nie wymagająca reanimacji całego silnika?

            Komentarz


            • #7
              a wymieniałeś może panewki ? Jaki przebieg silnika?

              Komentarz


              • #8
                290 000
                Silnik jak pisałem BXE, nigdy nie był remontowany. I tutaj wygląda to tak, że oni sugerują po prostu wrzucić drugi zamiast bawić się w reanimację tego, że to bez sensu finansowo i w ogóle.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X