Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.9 BXE Problem ze skrzynia biegów JCR.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.9 BXE Problem ze skrzynia biegów JCR.

    Cześć,

    Niedawno kupiłem samochód Octavie 1.9 BXE ze skrzynią biegów JCR i zauważyłem po pewnym czasie pewien mankament.
    Skrzynia na luzie bez wciśniętego sprzęgła szumi. Gdy sprzęgło na luzie jest wciśnięte szum ustaje. W kabinie samochodu tego bardzo nie słychać ale przy otwartej szybie już tak.
    Skrzynia raczej chodzi płynnie bez zacięć i żadnych trzasków. Wkurza mnie jedynie ten szum. Poprzedni właściciel wymieniał komplet sprzęgła.
    Zastanawiam się czy wymiana oleju coś da bo nie mam pojęcia czy był wymieniany czy to poprostu już skrzynia pada i trzeba regenerować albo rozglądać sie za nową.

  • #2
    Z tego co wiem to najczęściej jest to problem łożyska oporowego sprzęgła, czyli to co się wymienia wraz ze sprzęgłem. Może ni było to wymienione kompleksowo, ktoś przyoszczędził... chociaż też w to wątpie, bo raczej nie wyobrażam sobie wymiany połowy sprzęgła....
    Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

    Komentarz


    • #3
      Ja w styczniu miałem podobny przypadek tylko OII BSE i powodem tego było podwójne łożysko w skrzyni.

      Komentarz


      • #4
        Dużo płaciłeś za naprawę tego?

        Sprzęgło było w całości wymieniane mam faktury.
        Wydaje mi się że jak sprzęgło jest wciśnięte to odłączona jest skrzynia. Sprzęgło w górze to skrzynia się obraca - i wtedy delikatnie hałasuje coś tam.
        Chyba zacznę od wymiany oleju.

        Komentarz


        • #5
          a no tak, ok, źle doczytałem, jeśli przy puszczonym pedale hałasuje to znaczy, że dźwięk pochodzi z e skrzyni biegów.
          Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

          Komentarz


          • #6
            Miałem taki sam objaw w Octavia II, 1.6, kod skrzyni LVN - 220000km przebiegu. Na luzie przy puszczonym sprzęgle miałem delikatne "szuranie" - taki dźwięk jakby zużytego łożyska. Po wciśnięciu sprzęgła cisza. Początkowo mechanik twierdził, że do wymiany jest sprzęgło, jednak po przejechaniu jeszcze ok 4 tysięcy kilometrów problem pojawił się podczas jazdy na każdym biegu. Podczas jazdy skrzynia bardzo szumiała, co słychać już było we wnętrzu. Skończyło się u mnie na oddaniu skrzyni do regeneracji i teraz działa jak nowa. Sprzęgło przestało hałasować pomino iż nie było wymienione przez mechanika bo sprawdzał je i stwierdził że jest jeszcze sprawne.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X