Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana skrzyni na jaki model 1.6 mpi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana skrzyni na jaki model 1.6 mpi

    Witam.
    Do wymiany szykuje mi się skrzynia w mojej octavii silnik 1.6 mpi bse przebieg 205 tysiecy. Podczas dodawania gazu wydaje dziwny odglos ocieranie chrobotanie ciezko opisac ale tylko podczas przyspieszania. Bylem u dwoch mechanikow jezdzili sprawdzali poduszki półosie ale na podnośniku wyszło że stuki dochodzą ze skrzyni. I teraz moje pytanie używana czy regenerowana? Czy muszę szukać po kodzie takiej samej czy nada się też o innym oznaczeniu moja to chyba JHT jeżeli dobrze czytam z naklejki w bagażniku.
    Proszę pomóżcie
    Załączone pliki

  • #2
    A nie jesteś ciekaw co jest przyczyną tego , w tych skrzyniach jak pamiętam były problemy z nitami na mechanizmie różnicowym . Nawet coś potem chyba poprawiali . Czasami warto naprawić co masz jak jest to opłacalne niż wchodzić w niewiadome .

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli chodzi o naprawy to nieznam się na tak dużych sprawach. Możliwe że masz rację, tylko tak czytałem na tych forach itd i wypowiedziach "znawców" że nie wiem czy to będzie opłacalne, może się okazać że to co mowisz, a moze byc że wyjdzie coś grubego i co wtedy. A najgorsze że auta używam na codzień i nie mam za bardzo jak go zastąpić.

      Komentarz


      • #4
        Ja w swoim 1.6 BSE (2011) myślałem, że mam JHT a mam LVN. Także może LVN podejdzie do ciebie też :P

        Komentarz


        • #5
          Wymienić na inną zawsze możesz - kwestia, na co trafisz. No chyba, że z jeszcze jeżdżącego auta wyciągniesz skrzynię.

          Generalnie sugerowałbym demontaż i obejrzenie, co tam jest grane w Twojej skrzyni i wówczas dopiero decyzja - naprawa czy wymiana..
          Może warto spróbować poszukać jakiegoś fachowca od skrzyń.

          Generalnie te sprzynie pancerne nie są, trochę problemów jest opisanych:
          O2 1.6 MPI. Ciche brzęczenie przy lewym kole - sprzęgło. - Octavia Club Polska
          Awaria skrzyni biegów skoda II 1,6 mpi... - Octavia Club Polska
          [O2FL] skrzynia? pomocy - Octavia Club Polska

          U mnie np. był problem z łożyskami (2007135/9). Po naprawie jest OK.
          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X