Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

2.0 TDI BMM kontrolki plus dziwne zachowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 2.0 TDI BMM kontrolki plus dziwne zachowanie

    Witajcie,

    Nie jest to octavka ale golf w plusie z 2007r 2.0 TDI BMM w DSG, objawy są następujące:
    - zapalają się jednocześnie kontrolki świec, dpf oraz check na ok 1 sekundę czasami przy tym zapaleniu się szarpnie ale nie zawsze dzieje się tak czasami to gwaltowniejszym naciśnięciu gazu ale też nie zawsze
    - zdarzyło się też że po takiej akcji potrafił po prostu zgasnąć oczywiście skrzynia była w trybie D

    Pod kompa był podlaczany i na poczatku zapalala sie tylko kontrolka swiec, pod kompem błąd 3 świec i zostały wymienione na ORI N10591602 bo takie wychodzą z vinu, po wymianie niby spokój i znowu się zaczęło i teraz właśnie wywalal 3 kontrolki ale też nie zawsze.
    Wertowalem czeluści wuja googla i mam przeczucie że winą jest przytkany dpf, moja jeździ golfem ja jeszcze mam celibat 3 miesieczny ktory sie za 3 tyg kończy więc nie przegonie go. Śmiem twierdzić że jest za dużo gram w dpfie sadzy i nie może go wypalić gdyż nie zdąży mieć odpowiedniej tem spalania i jak moja dojedzie do pracy to albo nie zdąży się włączyć procedura albo przedwcześnie się skończy. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć

  • #2
    Dobrze śmiesz twierdzić ,wyjedź autem na trasę i przewietrz (wypal) dpfa

    Komentarz


    • #3
      A najlepiej przed tą akcją włącz kompem wypalanie dynamiczne.
      Raczej 3 tygodnie różnicy tu nie zrobią.
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Ogólnie dzisiaj jak wróciłem po nocce to z moją pojechałem na obwodnicę i zobaczymy

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X