Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieki oleju 1.9 tdi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieki oleju 1.9 tdi

    Witam, tworzę temat bo po konsultacji z dwoma mechanikami usłyszałem że tak musi być i te silniki tak mają. Ostatnio zauważyłem 3 miejsca wycieku oleju chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście nie mam się czym przejmować co robić na co zwrócić uwagę co może być przyczyną. Silnik 1.9 bxe. Zdj :
    1 Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    2 Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    3 Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
    4 Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

  • #2
    Te górne ślady nazwałbym poceniem i może być tak, że ten silnik tak ma ale te dolne to wg. mnie wyciek nie jest i coś tam puszcza i raczej z fabryki tak nie wychodzi

    Komentarz


    • #3
      Ziger Tragedii nie ma. Jak chcesz możesz powalczyć z tym poceniem/wyciekami.

      Komentarz


      • #4
        Pierwsze to pocenie z EGRa - ja bym z tym powalczył.
        Drugie spod korka wlewu - walczyłem z tym bezskutecznie (w tym samym silniku). Wymień uszczelki (są po kilka zł) jak nie pomoże to odpuść.
        3 i 4 to rury intercoolera. Możesz powymieniać uszczelki (po kilkanaście złotych) i przestanie się pocić.
        Natomiast to ostatnie pocenie na drugie dno - w idealnych warunkach tam nie powinno być oleju. A jeżeli jest to pochodzi on z turbo bądź odmy?
        Jeżeli nie zauważasz dużych ubytków oleju w silniku - to wymień tylko uszczelki.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez demmsi Zobacz wpis
          Pierwsze to pocenie z EGRa - ja bym z tym powalczył.
          Bardziej wygląda to na odmę. Po umyciu zapocenia i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów będzie można stwierdzić dokładnie w którym miejscu jest wyciek.

          Komentarz


          • #6
            W tym tygodniu umyje okolice egr i będę się przyglądał skąd się tam pojawia olej, mam ochotę rozkręcić sam egr żeby zobaczyć w jakim jest stanie i postaram się powymieniać te uszczelki. Dziękuję za odpowiedzi, jak będę coś wiedział nowego będę informował

            Komentarz


            • #7
              Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę jakoś sprawdzić czy odma działa prawidłowo? Jeśli by się okazało że jest to jej wina niestety nowa kosztuje 700 zł bo jest wbudowana w pokrywę zaworów, poprzedni właściciel 2 lata temu regenerowal turbinę i boję się że ewentualna uszkodzona odma może ja zepsuć. Nie wiem czy dobrze łączę to za pocenie się egr/odmy z jej uszkodzeniem

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X