Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

uszczelka szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • uszczelka szyby

    Witam,
    zauważyłem dziś, że gumowa uszczelka wzdłuż szyby, od lusterka do klamki (drzwi lewy przód - kierowca)po zewnętrznej stronie jest jakby zapadnięta od strony lusterka. Jest głębiej niż pozostała jej część. Co może być przyczyną i jak usunąć problem??
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  • #2
    Pomogłoby w ocenie coś jakby zdjęcie...

    Komentarz


    • #3
      wiem, ale nie mam jak... to uszczelka gumowa okna / szyby po długości drzwi od lusterka do słupka ...

      Komentarz


      • #4
        Drodzy forumowicze,
        zrobiłem kilka fotek, może to pomoże w ocenie i znalezieniu rozwiązania problemu. Według mnie jest ona klejona(?), powinna mieć jakieś zaczepy (?)
        Zdjęcie nr 3 zaznaczyłem miejsce gdzie uszczelka praktycznie się schowała.
        Bardzo proszę o pomoc.

        Komentarz


        • #5
          uszczelka 1popr.pnguszczelka 2 popr.pnguszczelka 3 popr.png
          przy zdjęciu nr 3 wyjąłem ją z zapadnięcia, a zaznaczyłem miejsce, gdzie praktycznie przed wyciągnięciem była niewidoczna

          Komentarz


          • #6
            Może to coś pomoże :
            Замена направляющего уплотнителя вод. двери — Skoda Octavia A5 Mk2, 1,8 л, 2012 года | поломка | DRIVE2

            Komentarz


            • #7
              Zawsze to coś, ale jak widzę padła pozioma a muszę kupić całą po obwodzie okna...

              Komentarz


              • #8
                Drodzy Forumowicze,
                aby zakończyć temat, nie ma możliwości wymiany samej poziomej uszczelki tzw zgarniacza. Uszczelka jest jedną całością wokół szyby. Koszt w ASO ok. 200pln. Aby wymienić tęże należy zdjąć tapicerkę, całą(!) blachę z drzwi oraz zdjąć szybę. Roboty dużo, ale inaczej nie da się prawidłowo założyć nowej uszczelki - wchodzi krańcami bardzo głęboko w dół drzwi. Czas wymiany około 2 godzin. Efekt murowany !!

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X