Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia kombi 1,6 trzesie budą powyzej 100 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia kombi 1,6 trzesie budą powyzej 100 km/h

    Witam mam problem z moja octavka kombi 1,6 tdi 105 KM , rok 2011 od jakiegoś czasu trzesie mi buda przy przyspieszaniu
    na początku trzęsło jedynie w okolicach 120/140 km/h
    teraz już od 90/100 km/h

    opony i felgi nowe wyważone , po przeczytanie info na forum jest kilka sugestii tj
    przegub wewn , sprzęgło brak dwumasy u mnie , pompowtryskiwacz ?czy cos jeszcze może być oprócz tego ?

  • #2
    pisz jak coś znajdziesz - mam podobne objawy trzęsiawy na ostatnim biegu przy przyspieszaniu, szczególnie pod górkę; passat b7 1.6TDI (CAYC); na pewno nie koła, bo na dwóch różnych kompletach (zima/lato) jest tak samo. Na razie jeżdżę i nic się z tym nie dzieje, ale chętnie poznałbym rozwiązanie takiego problemu

    Komentarz


    • #3
      Ja kiedyś tak miałem. Nie chciało mi się losowo wymieniać więc poczekałem aż urwał się przegub wewnętrzny i już kilka lat nie telepie.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
        Nie chciało mi się losowo wymieniać więc poczekałem aż urwał się przegub wewnętrzny
        LOVE IT

        btw poczytałem sobie o objawach uszkodzenia przegubu wewn. i chyba z taką wstępną diagnozą zostawię u mechaników:
        - przyspieszanie na szóstym biegu na pełnym bucie - trzęsiawa, jeśli jestem załadowany i pod górkę, to w aucie po postawieniu kubka śmietany na podłodze można ubić masło
        - przy określonych prędkościach czuć wibracje niezależnie od obciążenia - np. 75kmh = regularne bujanie budą
        - jadąc nawet po idealnie prostej drodze z prędkościami 90+ co kilka sekund autem bujnie raz-dwa, jakbym wpadł na kawałek zapadającej się jezdni

        tak jak pisałem, żonglowanie oponami, kołami czy kilkukrotne wyważanie w różnych miejscach nic nie daje, a ww. efekty powtarzają się, także koła odpadają.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X