Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Huk i przyblokowanie przy puszczaniu sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Huk i przyblokowanie przy puszczaniu sprzęgła

    Siemanko. Ostatnio napotkał mnie jeden problem w mojej skodzie z 1.9 tdi BXE, a mianowicie huk a niekiedy przyblokowanie kół podczas puszczania sprzęgła.
    Ostatnio miałem problem że zablokowało do tego stopnia, że po kilku krotnym wrzuceniu 1 i wstecznego w końcu puściło.
    Jeśli chodzi o biegi nic nie szarpie, nie wyje ani nie wydaje niepokojących odgłosów.
    Sprzęgło mam na wykończeniu oraz delikatnie dwumasa daje o sobie znać.
    Macie jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.

  • #2
    Jak blokuje kola to uklad roznicowy ma polamane zeby... Kiedys strzeli i stracisz naped i posypie sie aluminium ze skrzyni +plama oleju.

    Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


    • #3
      Przy połamanych zębach raczej łomot by był nie tylko przy ruszaniu ale też podczas jazdy zwłaszcza na zakrętach. Przynajmniej jak u mnie w dużym fiacie się rozlatywał ( a rozlatywał się co najmniej z 5 razy jak nie lepiej ) tak było.
      Posłuchaj czy przy jeździe po zakręcie dziwne dźwięki ze skrzyni nie dochodzą. Jeśli tak to faktycznie pewnie mechanizm różnicowy.

      Komentarz


      • #4
        No, ale jeśli różnicówka była rozsypana to hałas byłby cały czas, a mój problem jest tylko raz na jakiś czas. Słyszałem o tym, że przegub może blokować. Po niedzieli oddam do mechanika i dam wam znać.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X