Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy da się uratować przedni reflektor ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy da się uratować przedni reflektor ?

    Witam

    Mam następujący problem. Próbowałem dzisiaj wymienić w mojej Octavii 2 w reflektorze przednim żarówkę H7.

    Otworzyłem wszystko zgodnie z instrukcją ale wypadł mi ten drucik który dociska żarówkę. Widziałem, że śruba jest luźna dlatego ten drucik z zagłębienia wylatywał. Kręciłem śrubę ale nic to nie dawało, dalej się "ruszała" W pewnym momencie ją wykręciłem całą i chciałem wkręcić jeszcze raz, co nic niestety nie dało. Ale przez to prawdopodobnie odpadł mi odbłyśnik w środku. Da się to jakoś naprawić jeszcze? Jest dostęp do środka lampy?
    2019-10-06 17.11.29.jpg

  • #2
    Trzeba rozkleić lampę
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Da się, też mi wpadło. Pół godziny kombinowania szczypcami i jakoś udało się włożyć i złapać wkrętem. Upierdliwa robota

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Rafał Oskar Zobacz wpis
        Trzeba rozkleić lampę
        Jak? A potem jak ją skleić?

        Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz wpis
        Da się, też mi wpadło. Pół godziny kombinowania szczypcami i jakoś udało się włożyć i złapać wkrętem. Upierdliwa robota
        Tak bez rozklejania lampy, jak ?
        Szczypcami przez ten wąski otwór?

        Najważniejsze, bo taką robotę trzeba na spokojnie w domu zrobić a nie przy aucie. Próbowałem wyłożyć cały reflektor ale nie mogę za nic w świecie odłączyć zasilania. Jest tam we wtyczce jakaś szczelina. Ktoś ma sposób na odłączenie?

        Komentarz


        • #5
          Bez rozklejania. Szczypcami przez ten otwór. Na spokojnie, bez pośpiechu. Przerabiałem to miesiąc temu.

          Komentarz


          • #6
            Tylko, że jestem debilem.
            Wczoraj jak jeszcze nie widziałem że ten odbłyśnik spadł pomyślałem, że muszę śrubę jakoś przymocować do otworu jeżeli nie da się jej wkręcić (ciągle się obracała). Więc skleiłem kropelką ją. Ok drucik nie wyskakuje z wyżłobienia ale nie ma teraz jak złapać odbłyśnika.

            Komentarz


            • #7
              Ona wkręca się częsciowo w ten odbłyśnik. To tera kombinuj

              Komentarz


              • #8
                Dobra sytuacja wygląda tak, że odbłyśnika nie dało się wbić z powrotem bo dziura zalana klejem...
                Narazie wywaliłem odbłyśnik całkowicie z klosza. Ale pewnie będzie dawało po oczach. Trzeba szukać używki..

                Komentarz


                • #9
                  Myślicie, że auto przejdzie przegląd bez odbłyśnika?
                  Źle to nie wygląda..
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie na przeglądzie nawet świateł nie sprawdzał, przeszło na dziennych
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Przejdzie. A żarówka sama w sobie nie ma zamalowanej końcówki?

                      Komentarz


                      • #12
                        mareczek87 wyślij reflektor do Rafał Oskar Rafała. On rozkleja i nawet lakieruje na czarno środki.

                        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                        Komentarz


                        • #13
                          Pojechałem do Speed Car dla pewności. Pan nawet sam nie wiedział po co te odbłyśniki są.
                          Sprawdził światła i powiedział, że nie ma różnicy.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X