Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z stukaniem na zimnym silniku O2 102KM LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z stukaniem na zimnym silniku O2 102KM LPG

    Cześć, nie udało mi się tu znaleźć odpowiedzi więc pytam.
    Silnik w Skodzie od pewnego czasu wydaje dziwny dźwięk przez jakąś minute po odpaleniu na zimno. Takie mechaniczne stukanie które w ciągu tej minuty- dwóch cichnie aż do całkowitego zaniku. Jakieś zawory lub popychacze? (tylko gdybam)
    Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Nagrałem film z tym dźwiękiem jednak nie jest to tak dobrze słyszalne jak na żywo. Tym niemniej jak porównać początek z końcem filmu to słychać jaki dźwięk ustał.
    Silnik ma 215kkm, jeździ na LPG, zawsze dobry olej syntetyczny.

  • #2
    Dla mnie jakby popychacze, po czasie napełniają się olejem i jest ciszej. Wiesz one nie są nieśmiertelne i poprostu się zużywają a to klepanie początkowe to stukot "koników"/"dźwigienek" (czy jak to nazywają) bo luz nie jest skasowany przez popychacz hydrauliczny. (nie jestem mechanikiem, ale jeszcze chwile pośmigasz jak hałas ustaje)

    Komentarz


    • #3
      To będą popychacze.
      Jeśli dźwięk trwałby przez kilka sekund od odpalenia to nie byłoby o czym mówić, ale minuta to już zdecydowanie za długo.

      Komentarz


      • #4
        Dzięki. Z tego co piszecie i po sprawdzeniu opisu zużytych popychaczy wszystko wydaje się pasować. Czy powinienem to wymienić natychmiast czy po prostu można jeździć jeszcze jakiś czas dając silnikowi te minutę na wypełnienie olejem?

        Komentarz


        • #5
          Ja tak miałem w poprzednim aucie, też jak było zimniej zajmowało to do ok minuty i jak pamiętam ze 40 kkm jeszcze zrobiłem a później auto wział kto inny, zapewne jeszcze z tym nic nie zrobił. Obserwuj jak silnik się zachowuje. Na dłuższą mete nie jest dobre jak elementy zaworowe stukają o siebie ale chwilę możesz pośmigać a najlepiej zasięgnij opinii zaufanemu mechanikowi.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X