Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dymienie na biało na ciepłym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dymienie na biało na ciepłym

    Witam
    Octavia 2007 2.0 TDI - dymi na biało, przy wyprzedzaniu duża chmura za autem... czasami przy wolnym przyspieszaniu około 1500 do 2000 obrotów zadławi się raz czy dwa że spadkiem mocy a później już idzie.
    ​​​​​​EGR i klapa gaszaca plus i wlot wyczyszczone dokładnie z nalotu ( nie było tragedii w środku) rozrząd i pompa wody wymienione miesiąc temu, serwis z wszystkimi filtrami (powietrze, olej i paliwo) zrobiony dwa tygodnie temu. Świece żarowe ok, kompresja sprawdzona i na wszystkich cylindrach i w przedziale 30-31 na kazdym.
    Wtryski w miarę ok, wag pokazuje:
    1: -0.14
    2: -0.06
    3: -0.02
    4: +0.36
    Filtra cząstek stałych w tym modelu nie ma więc z tym nie ma problemu.
    ​​​​​​Czasami widzę że po odpaleniu też mały biały dym ale to pewno woda z wydechu przy zimno poranku.
    jakies sugestie gdzie szukać dalej??

  • #2
    Sprawdź czy masz spaliny w plynie chlodzacym. Posiadanie kompresji nie wyklucza uszczelki pod głowicą, a i czy dymil na bialo przed robieniem rozrzadu

    Komentarz


    • #3
      Kupilem zaraz po zmianie rozrządu więc nie wiem. Jest też delikatne szarpanie na postoju na rozgrzanym silniku.
      Sprubowalem za radą kolegi odpiąć czujnik przepływu powietrza i jakby ustało drganie choć nie wiem na jak długo...
      Gdy była sprawdzana kompresja to pod górną pokrywa nie ma masła i nie bierze oleju jak na razie. Zbiornik płynu chłodniczego czysty. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

      Komentarz


      • #4
        Czy wadliwy czujnik przepływu powietrza może powodować ten problem? Komputer nie pokazuje żadnego bledu.

        Komentarz


        • #5
          Komputer nie jest wyrocznia jezeli chodzi o bledy, zle ustawiony rozrzad w kompie pokaze zle wartosci kąta wtrysku, ja masła nie mialem błędów w kompie tez nie a mialem trafiona uszczelke a nawet nie dymil na biało co się dzieje przy uszczelce

          Komentarz


          • #6
            Ubywa płyn chłodniczy?

            Komentarz


            • #7
              Płynu jak na razie nie bierze i nie ma masła lub innych objawów pod górną pokrywa bo ściągana była by sprawdzić kompresję. Teoretycznie wykluczam uszczelkę pod głowicą bo kompresja jest dobra i nie bierze płynu.
              zastanawiam się czy może rozrząd nie jest przestawiony o jeden ząbek lub już nie wiem co się z nim dzieje.
              Jakies pomysły gdzie szukać dalej?

              Komentarz


              • #8
                Pytanie: czy przy dobrej kompresji na cylindrach i braku masła pod górną pokrywa mogę Wykluczyć uszkodzona uszczelkę pod głowicą??

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Tomg Zobacz wpis
                  mogę Wykluczyć uszkodzona uszczelkę pod głowicą??
                  testem spalin w płynie chłodzącym o czym już było pisane
                  Link
                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Tomg Zobacz wpis
                    Witam
                    Octavia 2007 2.0 TDI - dymi na biało, przy wyprzedzaniu duża chmura za autem... czasami przy wolnym przyspieszaniu około 1500 do 2000 obrotów zadławi się raz czy dwa że spadkiem mocy a później już idzie.
                    ​​​​​​EGR i klapa gaszaca plus i wlot wyczyszczone dokładnie z nalotu ( nie było tragedii w środku) rozrząd i pompa wody wymienione miesiąc temu, serwis z wszystkimi filtrami (powietrze, olej i paliwo) zrobiony dwa tygodnie temu. Świece żarowe ok, kompresja sprawdzona i na wszystkich cylindrach i w przedziale 30-31 na kazdym.
                    Wtryski w miarę ok, wag pokazuje:
                    1: -0.14
                    2: -0.06
                    3: -0.02
                    4: +0.36
                    Filtra cząstek stałych w tym modelu nie ma więc z tym nie ma problemu.
                    ​​​​​​Czasami widzę że po odpaleniu też mały biały dym ale to pewno woda z wydechu przy zimno poranku.
                    jakies sugestie gdzie szukać dalej??
                    A widzisz jak się otwiera zawór EGR w diagnostyce? Brat miał podobny problem i jednak okazał się EGR mimo, że też nie walił błędem, a dymiło na biało...

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak widzę że się otwiera. Kilka dni temu został dokładnie wyczyszczony i pracuje tak jak powinien.
                      zastanawiam się czy rozrząd nie jest przestawiony o jeden ząbek może bo kupiłem zaraz po wymianie rozrządu.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X