Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zeżarł cały nowy olej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zeżarł cały nowy olej

    Mam problem autem. Ogólnie mam go od października i ju drugi raz wymieniam olej. Pierw był 5w30 valveline sądziłem że poprostu jest za rzadki.

    2 dni temu wymieniłem filtr i olej na inny tym razem na castrol 10w40. Pojechałem na święta 200 km dalej, nie sprawdzałem miarki. Dziś wracam a po drodze zapala się kontrolka stanu oleju. Patrze na bagnet a on całkowicie suchy. Totalne zero oleju. Dolałem tego samego 1L i dojechałem.

    Pytanie brzmi czemu do jasnej cholery 4.5L oleju pożarło mi w zasięgu 350 km !!!!! :| Czy to pierścienie zapieczone? czy coś innego? dodam że nie ma wycieków. Po tym oleju też dużo mnie dymi.

  • #2
    Stoją pierscienie, najlatwiej sprawdzić poprzez sprawdzenie kompresji

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
      Stoją pierscienie, najlatwiej sprawdzić poprzez sprawdzenie kompresji
      dokładnie, zapieczone pierścienie. Wyjdzie na sprawdzeniu kompresji. Miałem to w corsie.

      można próbować je "odpiec" przez zalanie do każdego cylindra kieliszek nafty i zostawieniu auta na 24 godziny lub przez zrobienie jakiejś agresywnej płukanki.

      Zamieszczone przez Spide Zobacz wpis
      oleju pożarło mi w zasięgu 350 km
      te 350 km z jakimi prędkościami było??

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4


        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
        te 350 km z jakimi prędkościami było??
        jechałem przeciętnie , 100 normalnie, na autostradzie 120.

        Też tak podejrzewałem te pierścienie, dowiedziałem się że te BSU BSE miały wadliwe pierścienie od nowości.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Spide Zobacz wpis
          Też tak podejrzewałem te pierścienie, dowiedziałem się że te BSU BSE miały wadliwe pierścienie od nowości.
          niestety

          Jest filmik na YT gdzie goście robili głowicę w BSE i żeby nie pożerało dalej oleju założyli pierścienie olejowe chyba od BSF i problem ustał.

          Jak znajdę to wstawię link.


          Jaki masz przebieg??

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Tylko dziwne jest to że wcześniej nie pił oleju a na przestrzeni 350km zjadl cała bańkę. Nowe pierscienie rozrzad z pompą wody, szpilki gumki zaworowe obróbka głowicy minimum 2 tysiaki nie twoje

            Komentarz


            • #7
              Zmieści się w 2k
              Szwagier robił Focusa 1.6 16v i wyszło za wszystko 1800 z kawałkiem

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                Szwagier robił Focusa 1.6 16v i wyszło za wszystko 1800 z kawałkiem
                A miał tam BSE?
                Jak nie to co to za porównanie?
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  Bywa ze valvo silniki zuzywaja mniej, ale przejscie na 10W40 w teorii powinno pomoc, ale jak widac nie pomaga.

                  No i w 350km nie zjadlo 4,5l oleju, tylko moze 1,5l, chyba ze po dolewce bylo dalej pusto.

                  Temat wciagania oleju przez BSE jest znany, jak temat panewek w BXE
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak samochód kupiony od profesjonalnego sprzedawcy na fakture to jest szansa że on zapłaci za naprawę. Jakiś czas temu kolega kupił zafirę. Za chwilę okazało się że ubywa mocno oleju i płynu chłodniczego. Po kilku rozmowach telefonicznych sprzedający podstawił lawetę i zrobił remont na który dał gwarancje. Minęło kilka miesięcy i kolega twierdzi że oleju i płynu już nie ubywa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                      A miał tam BSE?
                      Jak nie to co to za porównanie?
                      Piotrek chodzi o to że że w Fordzie 1.6 16v jest gratów więcej

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis


                        Jaki masz przebieg??

                        Jak kupiłem to miałem ponad 197 tyś , teraz mam prawie 200 tyś.

                        Jak samochód kupiony od profesjonalnego sprzedawcy na fakture to jest szansa że on zapłaci za naprawę. Jakiś czas temu kolega kupił zafirę. Za chwilę okazało się że ubywa mocno oleju i płynu chłodniczego. Po kilku rozmowach telefonicznych sprzedający podstawił lawetę i zrobił remont na który dał gwarancje. Minęło kilka miesięcy i kolega twierdzi że oleju i płynu już nie ubywa.
                        Samochód kupiłem niestety z komisu..., mam FV.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X