Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II 1.4 mpi nie spełnia norm spalin

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II 1.4 mpi nie spełnia norm spalin

    Hej, byłem na stacji diagnistycznej i moje auto nie spełnia emisji spalin CO. Skoda Octavia II 2005 1.4 mpi 75km. Diagnista mówi, że norma to 0,3 a ja mam 0,6. Nie wiem czy to może być przyczyną, ale auto bierze mi olej. Dwa tygodnie temu miałem zmieniany katalizator na taki Attention Required! | Cloudflare. Co robić? Gdzie uderzać, żeby nie wywalić kasy tyle co połowa wartości auta?

    Moje wyniki emisji
    Zdjęcie - 27.12.2019 | Fotosik.pl

  • #2
    Zamieszczone przez Piotrek6312 Zobacz wpis
    Co robić? Gdzie uderzać, żeby nie wywalić kasy tyle co połowa wartości auta?
    poszukać przyczyny pobierania oleju bo zaraz wymienisz drugi katalizator

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Myślisz, że pobieranie oleju może mieć wpływ na to, że nie spełniam norm CO, czy raczej jedno nie ma nic do drugiego?

      Komentarz


      • #4
        no skoro zjada olej to musi go spalić - a stąd masz 2x większą wykazaną wartość na przeglądzie i przez to padł katalizator moim zdaniem.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za rady. Mam nadzieję, że szukanie przyczyny brania oleju nie pogrąży mnie finansowo

          Komentarz


          • #6
            Ten katalizator co założyłeś spełnia normę Euro 2 a powinien Euro 4.

            Komentarz


            • #7
              A rzeczywiście pseudomechanik założył mi katalizator Euro 2... Mam auto z 2005 roku, więc łapie się jeszcze na Euro 3. Mimo wszystko chyba norma nie powinna być przekroczona aż dwukrotnie.

              Komentarz


              • #8
                Przepalany olej niszczy katalizator, dlatego napisali Ci ze zaraz ten drugi wymienisz... Dlatego serwis silnika (usuniecie spalania oleju - uszczelnienia zaworow lub pierscienie) a potem nowy katalizator i bedzie po problemie. Inaczej nie zalapiesz norm na przegladzie.

                Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X