Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usterka układ stabilizacji toru jazdy (ESP) - problemy z silnikiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usterka układ stabilizacji toru jazdy (ESP) - problemy z silnikiem

    Witam. Mam następujący problem z moją Octawką 1,6 LPG. Otóż co jakiś czas zapala mi się kontrolka stabilizacji toru jazdy (ESP) a na maxi docie pojawia się komunikat
    ,,Usterka układ stabilizacji toru jazdy (ESP)" . Następuje spadek mocy samochodu, zapala się check engine .... no i samochód pracuje jakby brakowało mu jednego albo dwóch cylindrów. Miał ktoś z was może taki problem ??? Dziwne to jest. Po jakimś czasie wszystko ustępuje ... aż do kolejnego razu ...
    Octavia 2FL Family plus HB

  • #2
    Sprawdź instalację gazową , bo dokładnie takie błędy pokazuje żle wyregulowana lub wypracowane wtryskiwacze gazu , kiedyś w golfie miałem tak samo i dopiero wymiana listwy wtryskiwaczy LPG rozwiązała problem

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
      Sprawdź instalację gazową , bo dokładnie takie błędy pokazuje żle wyregulowana lub wypracowane wtryskiwacze gazu , kiedyś w golfie miałem tak samo i dopiero wymiana listwy wtryskiwaczy LPG rozwiązała problem

      potwierdzam

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Bledy sa w sterowniku silnika i wywala bledy w ABSie i dezaktywuje ESP - taki celowy zabieg, aby szybciej naprawic woz.

        A przyczyn nalezy szukac w bledzie jaki wskaze sterownik silnika. Cewka rowniez wieczna nie jest.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Dzięki. Pewnie to będą wtryski gazu ... mają już 60 k po wymianie .... zobaczę jak pojadę do diagnozy
          Octavia 2FL Family plus HB

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X