Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie bagażnika, zaklinowane przewody lamp bagażnika, demontaż plastików

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie bagażnika, zaklinowane przewody lamp bagażnika, demontaż plastików

    Witam wszystkich.
    Po wyjęciu przeźroczystej obudowy z bocznego oświetlenia bagażnika (po 2 jego stronach) przewód z kostką jest zaklinowany między blachą a plastikiem (oznaczonym niebieską strzałką) do mocowania siatki -pasów itp. ,lub taki krótki ze nie da się go wyciągnąć na zewnątrz otworu i podłączyć do obudowy, nie wiem czy tak jest fabrycznie czy ktoś już majstrował wcześniej przy tym. Czy ten plastik do montażu siatki-pasów (oznaczony niebieską strzałką) można jakoś wykręcić ponieważ dzięki temu może uda mi się odchylić tą plastikową osłonę i może zamontować odudowy lampek. Próbowałem jeszcze co widać na zdjęciach zdemontować listwę włazu bagażnika, udało się jest na 3 plastikowe śruby i zatrzaski ale po jego demontażu nie mogę również bocznego plastiku zdemontować, wykręciłem z niego 1 śrubę tą bliżej środkowej listwy którą zdemontowałem wyjąłem z zatrzasku jakiegoś ale jak odchylę ją to widać pod spodem śrubę (miejsce oznaczone również niebieską strzałką), która chyba go trzyma ale nie mam jej jak odkręcić bo jest pod spodem. Gdybym wiedział jak ten boczny plastik z tym uchwytem na siatkę-pasy zdemontować to może by mi się udało lampki podłączyć do kostek. Proszę o pomoc co zrobić aby zamontować te nieszczęsne lampki oświetlenia bagażnika.

  • #2

    Komentarz


    • #3
      Gdyby zdjęcia nie były widoczne proszę dać znać.

      Komentarz


      • #4
        Na chwilę obecną (9:10) zdjęcia mi się nie wyswietlają
        zdjecia.png
        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

        Komentarz


        • #5
          Wrzucę pojedynczo jeszcze raz.

          Komentarz


          • #6
            IMG_20200103_075302.jpg

            Komentarz


            • #7
              Na tym haczyku jest zaślepka przyjrzyj się dokładnie trzeba podważyć nożykiem lub czymś ostrym i pod nią jest śruba na torx lub krzyżak ( w liftbacku jest torx ) i wykręć ja . Haczyk powinien wyjść .
              Możesz też posiłkować się filmem (od 1,35 min ) tam jest o tym powiedziane jak to wyjąc .
              Ostatnio edytowany przez Wojtenio; 23729.

              Komentarz


              • #8
                Dla uzmysłowienia tak to wygląda :
                2008 SKODA SUPERB 2.0 TDI Clip Hook Handle 1Z9868280 for sale online | eBay

                Komentarz


                • #9
                  Dziekuje za odpowiedzi. Spróbuje jak radzicie, dam znac czy sie udalo.

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak jak doradził Wojtenio, okazało się ze jest zaślepka pod uchwytem a pod nią śruba. Po jej odkręceniu zobaczyłem ze faktycznie przewód od lampki bagażnika był dociśnięty przez plastik, odsunalem go na bok, żeby już nie był przykleszczony, po tym zabiegu jest na tyle długi że mozna go wystawić na zewnątrz otworu montażowego lampy i ja podłączyć. Temat rozwiązany

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X