Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szyba pasażera zacina się przy domykaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szyba pasażera zacina się przy domykaniu

    Mam problem w postaci zacinającej się szyby prawej, przedniej (pasażera). Przy zamykaniu/domykaniu obojętnie czy z przycisku na drzwiach czy tego przy gnieździe 12V oraz z pilota, szyba zatrzymuje się i trochę opuszcza. Trzeba zamykać ją "na raty". Czasami jednak (1 na 10) uda się zamknąć ją prawidłowo. Znam zasadę działania, wiem, że najprawdopodobniej wyczuwany jest jakiś opór przy zamykaniu i zabezpieczenie uniemożliwia zamknięcie szyby. Czy jest to jakaś typowa usterka w Octavii II? Od czego zacząć sprawdzanie?
    Ostatnio edytowany przez sharky; 26758.
    Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

  • #2
    Dobrze wyczyść uszczelki to raz...a dwa smarem w sprayu z rurką jak na maxa opuścisz szybę musisz psiknąć na prowadnice (latarka w dłoń i jazda). U mnie pomogło
    120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

    Smarowanie zapewnia

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za odpowiedź. Spróbuję na początek tego rozwiązania i zobaczę, czy będzie jakaś poprawa.
      Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

      Komentarz


      • #4
        Hej,

        też mam z tym problem, jeszcze go nie rozwiązałem. Problem u mnie występuje mniej więcej w połowie drogi szyby. Jeśli nie zjadę szybą poniżej połowy to się ładnie domknie, jeśli szyba będzie poniżej połowy, wtedy się zaczyna cofać jakby napotkała opór. Możliwe zamknięcie tylko na raty. Gdzieś kiedyś na internecie znalazłem opis i wyjaśnienie, że jest to wada fabryczna silniczka podnoszenia szyby. Coś tam w nim rdzewiało pod osłoną. Opcja naprawy wymiana silnika lub rozmontowanie starego z wyczyszczeniem i nasmarowaniem.
        Chociaż pewnie też sprawdzę propozycję D2mian .

        Komentarz


        • #5
          Witam miałem taki sam problem. Zacząłem od czyszczenia uszczelek po tym smarowanie itd. Problem okazała się część przy siłowniku jest tam takie plastikowe kółko (zębatka). Wypaczyło się i dawało właśnie takie objawy. Po zakupie nowego działa. Elegancko

          Komentarz


          • #6
            Wymieniłeś całą cześć tj. silniczek razem z modułem? Masz jakieś foto, która część dokładnie się wyrobiła?
            Ja swoją Octavię II kupiłem jako używaną, ale w salonie Skody. Opisywana przeze mnie usterka w pierwszym poście podlegała gwarancji z tytułu rękojmi sprzedawcy i wymienili mi właśnie cały silniczek wraz z tym modułem.
            Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X