Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 2 1.6 MPI - problem z rozruchem ciepłego silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 2 1.6 MPI - problem z rozruchem ciepłego silnika

    Cześć wszystkim,

    mam problem z moją Octavią.

    Octavia 2 1.6 MPI FL, BSE, Rok 2010.

    Auto jak się nagrzeje i odstoi z 10 minut nie chce potem odpalić. Trzeba czekać aż się bardziej wychłodzi.

    Byłem w serwisie, podłączyli pod kompa i nie ma żadnych błędów. Auto w serwisie cały czas odpalało. Wydałem kasę na brak diagnozy.

    We własnym zakresie wymieniłem sobie czujnik temperatury na oryginalny. Auto zaczęło jeździć jak dawniej, po tygodniu nagle objawy wróciły.
    Podłączałem się sam pod kompa na kablu ze Skody Fabii 1 z 2001 roku (KKL jeśli dobrze pamiętam). Po tym kablu VAG-COM łączy się z silnikiem. Błędów brak. Kiedy nie mogłem odpalić samochodu również VAG nie pokazywał żadnych błędów. Dla testu wtedy odłączyłem wtyczki od czujnika temperatury i czujnika położenia wału (G28 - ten obok filtra oleju) VAG wychwycił błąd na tych czujnikach. Auto dalej nie chciało odpalić. W tym wypadku auto odpaliło jak temperatura spadła do około 58 stopni. Z tego co wyczytałem na internecie to w tym silniku przy odłączonym czujniku położenia wału auto powinno odpalić. To samo powiedzieli w serwisie, że mimo odłączenia czujnika auto odpalało.

    Rano autko odpala od razu, nie ma podwyższonych obrotów, nie traci mocy podczas jazdy. Nie zachowuje się jakoś dziwnie.

    Ktoś miał podobny problem?

    Jest jakaś opcja aby sprawdzić w VAG-COM czy ten czujnik położenia wału jest sprawny, na zasadzie porównania danych w jakimś bloku (tylko jakim) kiedy silnik działa dobrze i kiedy nie chce odpalić.
    Ewentualnie może cewka zapłonowa. Da się bez demontażu ją jakoś sprawdzić?

    Proszę o pomoc, każda wskazówka mile widziana.

  • #2
    Problem rozwiązany. Winna była cewka. Przy problemie z rozruchem nie było iskry na świecy, a na wtrysk paliwa napięcie szło. Po wymianie cewki problemy ustąpiły.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X