Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas z silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hałas z silnika

    Witajcie Państwo,

    proszę o pomoc.
    Co to za hałas z silnika?
    Silnik rozgrzany. Jak wciskam sprzęgło to tego tarcia nie słychać.

    20200915_154908.mp4 - Dysk Google

    Co to może być?





  • #2
    daj dostęp do pliku

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Przemek VISUAL Zobacz wpis
      Witajcie Państwo,

      proszę o pomoc.
      Co to za hałas z silnika?
      Silnik rozgrzany. Jak wciskam sprzęgło to tego tarcia nie słychać.

      20200915_154908.mp4 - Dysk Google

      Co to może być?



      Coś zepsułem.
      Teraz jest chyba dostęp.
      Proszę. Dajcie radę bo się już boję co to może być.

      20200915_154908.mp4 - Dysk Google

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis
        daj dostęp do pliku
        Przepraszam. Już dałem. Gamoń z ze mnie :-).

        Komentarz


        • #5
          Wg mnie chyba ci się Łożysko oporowe sprzęgła się tłucze. ja mam podobnie stuka na zimnym jak wcisnę sprzęgło to cisza wtedy, tyle że na ciepłym tego nie ma.obserwuje co dalej bo na razie sprzęgło się nie ślizga. (jeśli padnie wtedy wymiana: łożysko, sprzęgło, docisk, dwumas)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis
            Wg mnie chyba ci się Łożysko oporowe sprzęgła się tłucze. ja mam podobnie stuka na zimnym jak wcisnę sprzęgło to cisza wtedy, tyle że na ciepłym tego nie ma.obserwuje co dalej bo na razie sprzęgło się nie ślizga. (jeśli padnie wtedy wymiana: łożysko, sprzęgło, docisk, dwumas)
            Dziękuję bardzo. A ktoś może ma inna opinię? A może taką samą ma opinię?
            Dlaczego takie łożysko się tłucze? Od mojego sposobu jazdy, czy po prostu 220000 na zegarze i już na nie czas?
            Sprzęgło się nie ślizga.
            Jak przyjdzie czas na wymianę tego wszystkiego to gdzie robić w Warszawie? I za ile mniej więcej?
            Dzięki wielkie!
            PV.

            Komentarz


            • #7
              Kiedyś miałem tak w Lanosie - terakotało/szurało coś, a po wciśnięciu sprzęgła cicho. Łożysko oporowe. Po prostu zużyło się.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Przemek VISUAL Zobacz wpis

                Od mojego sposobu jazdy, czy po prostu 220000 na zegarze i już na nie czas?
                Jak przyjdzie czas na wymianę tego wszystkiego to gdzie robić w Warszawie? I za ile mniej więcej?
                Dzięki wielkie!
                PV.
                Po prostu się zużyło, może dużo po mieście było jeżdżone gdzie non stop wciskasz to i pracuje
                u mnie jest ponad 250 tyś a zaczęło się kilka tygodni temu tłuc
                nie wiem jak w Wawie ale jak patrzyłem zestaw SACHS komplety na necie ok 1500 i z 500 robota u mnie w mieście bo skrzynia wylatuje cała

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez qavtan Zobacz wpis

                  Po prostu się zużyło, może dużo po mieście było jeżdżone gdzie non stop wciskasz to i pracuje
                  u mnie jest ponad 250 tyś a zaczęło się kilka tygodni temu tłuc
                  nie wiem jak w Wawie ale jak patrzyłem zestaw SACHS komplety na necie ok 1500 i z 500 robota u mnie w mieście bo skrzynia wylatuje cała
                  Witajcie,

                  ciągnę wątek bo się zaczęło coś dziać.
                  Mianowicie przy jeździe na autostradzie ok 140 km jakby auto nie chcialo jechac szybciej a obroty się zwiększały.
                  Potem auto jakby nauczyło się że nie należy zwiększać prędkości i regulowało samo tak prędkość że nie dopuszczało do ...(i tutaj nie chcę wam nic narzucać a zgadnijcie co się działo).

                  A potem zacząłem słyszeć gwizd cichy od 3 biegu w górę. (jest 6 biegów).

                  co to jest? Jak się domyślam, ale nie chcę nic nikomu sugerować.

                  PV.



                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X