Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Buczenie/wycie z przodu podczas jazdy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Buczenie/wycie z przodu podczas jazdy.

    Witam.
    Mam następujący problem: buczy/wyje z przodu jakby z prawej strony lub na środku auta. Buczenie to występuje tylko gdy dodaje gazu podczas jazdy, w aucie wymieniłem niedawno łożyska na Skf przód i tył, oraz lewy przegub zewnętrzny. Co może być przyczyną tego buczenia....? Pacjent to Octavia 2fl 1.6mpi kombi.

  • #2
    mam ten sam problem w octavii 2fl 1,6mpi walczę już 2miesiąc

    Komentarz


    • #3
      Ja również mam ten sam problem, ale występuje tylko podczas skręcania w prawo i w lewo i tak jak piszesz Arczii83, tylko przy dodawaniu gazu. Rozumiem, że u Ciebie dźwięk nie zniknął po wymianie łożysk i przegubu?
      Mi też mechanicy sugerują łożyska, albo przeguby, ale ja obawiam się że to może być skrzynia biegów, a dokładnie łożyska lub mechanizm różnicowy. Niestety często to padało w modelu 1.6 Mpi.

      Komentarz


      • #4
        Ja dałem skrzynię do regeneracji już zamontowane jest ciszej ale nadal słychać już mi ręce opadają

        Komentarz


        • #5
          miałem podobny problem wymieniłem lewą półoś i problem ustąpił

          Komentarz


          • #6
            Może sprawdźcie opony. Ja tak miałem w tym roku na wiosnę. Założyłem koła letnie w bardzo dobrym stanie bieżnik, ładnie się wyważyły. Samochód zaczął huczeć, myślałem właśnie, że to łożyska i już prawie kupiłem. W ostatniej chwili przełożyłem koła na zimowe i cisza. Zakupiłem nowe opony i spokój. Stare opony były w dobrym stanie jednak miały 8 lat i tu był problem.

            Komentarz


            • #7
              U mnie buczenie ujawnia się podczas przyspieszania i skrętu w prawo (na łukach). W lewo i na wprost cisza.
              Mam to od zakupu auta czyli około 3 lat. W tym czasie zrobiłem około 80 tys i nic się nie zmieniło.
              Na pewno nie jest to kwestia opon bo na letnich i zimowych jest to samo.

              Dopóki stan jest stabilny to nic z tym nie robię.

              Komentarz


              • #8
                Witam ponownie

                Komentarz


                • #9
                  Witam problem rozwiązany kupiłem inna skrzynię biegów i cisza ,miałem identycznie jak kolega wyżej prosto i w lewo cisza w prawo Hałas przy dodawaniu gazu

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak podejrzewam, że to skrzynia albo półoś. Ale co tam, biegi wchodzą, auto jedzie - nie ma co zaczepiać
                    Kupiłeś skrzynię inną, znaczy się inny egzemplarz czy jakiś inny model?
                    Ostatnio edytowany przez darnow6839; 45535.

                    Komentarz


                    • #11
                      Kopiłem skrzynie LVN taką jak oryginał mam tempomat i pokazuje biegi na liczniku jak zmienisz przełożenie to tempomat nie będzie działał.
                      Ps auto krajowe od 1wl. 116tys km i skrzynia padła :

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X