Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpie na zimnym przy niskich obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpie na zimnym przy niskich obrotach

    Witam,

    problem pewnie powszechnie znany, ale jak do tej pory nie znalazłem rozwiązania, mam parę pytań do Was szanowni forumowicze.

    Od jakiegoś czasu na zimnym silniku przy obrotach do 3 tyś. Czuć wyraźnie szarpanie. Powyżej idzie jak burza. Na Hamowni seria to 216 KM Po chipie 250 KM Zarówno przed jak i po chipie szarpie tak samo. Po wciśnięciu pedału gazu i zatrzymaniu w jednej pozycji obroty lekko falują. Wymieniłem :

    - Świece
    - Cewki (padły przy wymianie świec 3 sztuki najpierw jedna po kilku dniach 2 )
    - Olej
    - Filtr Oleju
    - Paliwa
    - Powietrza K&N

    i nic

    - Wyczyściłem nagar z zaworów i dolotu po 120 tyś trzonki od zaworów zwiększyły swoją średnice x2. Więc polecam wszystkim taki zabieg.
    - Przy okazji zdjąłem klapy wirowe (odłączyli mi w kompie przy okazji czipa)

    Błędów nie ma. Poza błędem spalonej żarówki, i klimy (9472882) Ale to chyba bez znaczenia.

    Gościu od Chipa powiedział mi że może to być spowodowane tym że usunąłem klapy wirowe, chociaż wg. info zaczerpniętych z filmów i for to nikt nie miał z tym problemu. Poza tym jak były klapy też szarpał.

    Jedyny raz nie szarpał od razu po czyszczeniu nagaru jak wyjechałem na jazdę testową. Wszystko było idealnie, na zimnym chodził jak nówka z salonu.
    A potem znowu to samo. Po chipie nawet wyraźniej jest to odczuwalne.

    Co o tym myślicie ?



    Ostatnio edytowany przez tabelpl; 51613.

  • #2
    A przepływka? I Bym strzelał jeszcze jakaś nie szczelność?

    Komentarz


    • #3
      Niby się otwiera przy okazji czyszczenia zaworów wyczyściłem przepływkę.

      Komentarz


      • #4
        Przy okazji zapytam bo mamy te same silniki czy nasze RS posiadają dwumas w manualu ?

        Komentarz


        • #5
          Zapewne, tak.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X