Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Woda przelewa się przez próg

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Woda przelewa się przez próg

Po opadach deszczu czasami (nie zawsze) woda delikatnie strużką przelewa się przez próg auta do środka od strony pasażera. Otwory odpływowe w drzwiach drożne.
    Po zdjęciu tapicerki widać na drzwiach ślady korozji/osadu w najniższych miejscach na krawędzi przynitowanej blachy. Oprócz tych miejsc nie widać żadnych zacieków ani śladów po spływającej wodzie. Polewanie wężem nie powoduje wlewania wody do środka.
    Macie jakieś pomysły?

A masz może takie plastikowe nakładki na progi ? U mnie jest to samo i wydaje mi się że przy zamkniętych drzwiach otwory są zaślepione właśnie przez te nakładki

Komentarz

Nie mam nakładek, progi są gołe. Są tylko uszczelki na drzwiach. Jeśli otwory byłby zasłonięte to po otwarciu drzwi woda gwałtownie wylewałaby się przez te otwory, a ja tego nie obserwuję.
      Woda w jakiś sposób przedostaje się między tapicerkę a tę metalową przynitowaną blachę. Ale nie wiem jak bo nie ma żadnych zacieków.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że cieknie woda po tylnej stronie (powiedzmy lewej) tej metalowej przynitowanej blachy a potem na dole na krawędzi przedostaje się na prawą stronę. Jeśli tak by było to należałoby zerwać nity i uszczelnić to połączenie a potem zanitować ponownie.

Ostatnio edytowany przez darnow6839; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez darnow6839 Zobacz wpis
        Nie mam nakładek, progi są gołe. Są tylko uszczelki na drzwiach. Jeśli otwory byłby zasłonięte to po otwarciu drzwi woda gwałtownie wylewałaby się przez te otwory, a ja tego nie obserwuję.
        Woda w jakiś sposób przedostaje się między tapicerkę a tę metalową przynitowaną blachę. Ale nie wiem jak bo nie ma żadnych zacieków.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że cieknie woda po tylnej stronie (powiedzmy lewej) tej metalowej przynitowanej blachy a potem na dole na krawędzi przedostaje się na prawą stronę. Jeśli tak by było to należałoby zerwać nity i uszczelnić to połączenie a potem zanitować ponownie.
        U mnie jest dokładnie taki efekt. Pozostaje szukać dalej.

Komentarz

U mnie było to samo, po uszczelnieniu silikonem łączenia blachy z drzwiami woda przestała się lać do środka. Jak silikon puści to wtedy ściągnę blachę i dam uszczelkę butylową.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

Komentarz

Czyli cieknie pod blachą.
            Ja myślę nie ściągać całej blachy tylko zerwać dolne nity, lekko odgiąć blachę, uszczelnić i zanitować.

Komentarz

Możesz tak zrobić i powinno być w porządku. Tak jak pisałem u siebie zdjęłem boczek i po polaniu wodą z zewnątrz woda sączyła się do środka właśnie z pod blachy. Po uszczelnieniu mam spokój już chyba z rok.

Komentarz

Skoro u ciebie to już trzyma rok to poszedłem tą drogą. Zamiast silikonu użyłem uszczelniacza dekarskiego Soudal.
                To jest chyba ostateczna recepta na wodę przelewającą się przez próg.

Komentarz

Powinno być ok. Jak za jakiś czas miałoby znów coś przeciekać to przynajmniej będziesz wiedział skąd się leje.

Komentarz

Ulewy jedna za drugą a w środku sucho :-)

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X