Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.4 TSI stukanie plastiku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.4 TSI stukanie plastiku


    Witam,

    Moje autko to Octavia 2FL 2011, 1.4 TSI (CAXA).
    Ostatnio w kabinie podczas postoju można usłyszeć nie za głośne terkotanie jakby plastiku w kabinie. Po otwarciu maski i wsłuchaniu się też jest słyszalne.
    Słychać to podczas stania z wciśniętym sprzęgłem i wbitym biegem, jak i na biegu jałowym. Podczas jazdy tego nie słychać, nawet jak się zbije na luz.

    Gdzieś w internecie zdążyłem doczytać, że może to być alternator, który ma funkcje dogrzewania czy jakoś tak, ale nie jestem pewien czy moje auto to posiada.
    Czy ktoś może posiadał podobny problem? Czy to faktycznie może ten alternator i nie trzeba się obawiać?

    Rozrząd był wymieniany przy 135kkm, auto ma przejechane 142kkm.

    Dziękuje z góry z odpowiedzi!


  • #2
    U mnie jest to samo jak temperatura spada poniżej 5 stopni to coś "terkocze " nie znalazłem rozwiązania . I w moim przypadku nie jest to filtr paliwa bo wymieniony na prawidłowy

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
      U mnie jest to samo jak temperatura spada poniżej 5 stopni to coś "terkocze " nie znalazłem rozwiązania . I w moim przypadku nie jest to filtr paliwa bo wymieniony na prawidłowy
      Gdzieś znalazłem informacje, że może to być alternator, który się dogrzewa, ale czekam aż ktoś to potwierdzi. Nie kojarzę, żeby mi wcześniej terkotało jak było cieplej właśnie, tylko teraz jak temperatury dość spadły...

      Komentarz


      • #4
        Nie ma czegoś takiego jak dogrzewanie alternatora, nie miało by to żadnego sensu. Jest dogrzewanie katalizatora i ta procedura uruchamia się przy spełnieniu odpowiednich warunków są wtedy podwyższone obroty nierówna praca itp. To trwa kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu silnika . W moim przypadku jest tak że "terkocze" zawsze jak jest zimno i tylko na wolnych obrotach. Przy minimalnym dodaniu gazu jest cisza. Doszedłem do tego że najpewniej rezonują gdzieś przewody paliwowe właśnie na wolnych obrotach , ale z racji że dzieje się to tylko zimą a ja nie mam kanału nie rozwiązałem problemu.

        Komentarz


        • #5
          A ten dźwięk nie dochodzi u Was przypadkiem z pod podszybia z prawej strony? bo u siebie też mam coś podobnego i na razie zlokalizowałem tylko skąd on pochodzi.

          Komentarz


          • #6
            skit a ten hałas jest u Ciebie niezależnie od temperatury? zauważyłem u siebie, że jak mam climatronic ustawiony na mocny nadmuch (okolice maxa) to właśnie słychać plastikowe terkotanie z prawej strony podszybia. przy mniejszej sile nawiewu tego nie ma

            Komentarz


            • #7
              Teraz jak jest mocno zimno, to w ogóle tego nie słyszę, albo po prostu już się przyzwyczaiłem ale też mi się kojarzy, że przy silniejszym nadmuchu było to bardziej słyszalne.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X