Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temperatura silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Temperatura silnika

    Witam. Mam takie pytanie o temp. A mianowicie teraz jak zimno to nawiew klimatronika ustawiony na 24stopnie i po przejechaniu ok 4km łapie temp roboczą 90stopni. Następnie jadę ok km z górki na biegu to temp spada o 2 kreski. Bez nawiewu i po dłuższej trasie jak się rozgrzeje dobrze nie ma tego. Termostat wymieniony trochę ponad rok temu. Co to może być? Jeździć obserwować czy szukać przyczyny?
    ​​​

  • #2
    A termostat wymieniony na oryginalny czy zamiennik.??? Jak zamiennik to może być przyczyna. Ale ja bym jeździł i obserwował bo to nic poważnego się nie dzieje.

    Komentarz


    • #3
      Zamiennik behr czy jakoś tak. Jak plus na polu to wszystko gra i dłuższa trasa to jest ok tylko początek do 5km tak się dzieje

      Komentarz


      • #4
        Panowie dziś kolejna próba była i na rozgrzanym silniku i przejechaniu 10km włączyłem grzanie na hi i nawiew na maxa i z dużej góry zjeżdżałem ponad kilometr na biegu to temp na zegarach zjechała jedna kreskę czy to normalne w silnikach bse? Jak ustawie niższa temp czyli do tej pory max ustawiałem 24 to takiego czegoś nie było. Czyżby nagrzewnica robiła za chłodnice z włączonym wentylatorem i to normalne czy puszcza króćcem termostatu płyn? Jeśli można to poprosiłbym nr tego króćca i nr termostatu oryginalne jakie były.

        Komentarz


        • #5
          ogólnie coś szybko się grzeje, jak zimno to ja muszę przejechać z 10km żeby było 90st, ale używam 20-21st w kabinie, im więcej tym więcej zabierasz z silnika
          żeby sprawdzić czy wszystko ok, to silnik musi być rozgrzany kilkadziesiąt km, olej 90st i wtedy jak staniesz na dłużej i temp spadnie to wtedy dopiero szukaj problemu
          co do nr części:
          IFI CP2 Message

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X