Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Korekty paliwowe

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Korekty paliwowe

Witam. Pacjent octavia 2 1.6 kombi pb+LPG silnik BSE. Korekty paliwowe na jalowym biegu w granicach - 10.4 do - 12.5. Jak zjechać je by były bliskie 0? Wymienione uszczelki korektora dolotowego, bagnet olejowy dostał nowego oringa by ciaśniej siedział, lejek bagnetu wymieniony na nowy. Co jeszcze sprawdzić?
    Pozdrawiam

Jeśli korekty masz na minusie to lambda zubaża bo masz za bogato . To są korekty z LPG ?

Komentarz

Takie vcds pokazuje mi na pb i lpg

Komentarz

Korektami krótkoterminowymi specjalnie bym się nie przejmował . Istotne są korekty długoterminowe w grupie 032 . Krótkie mogą być teraz bogatsze . Jest gorąco . Sporo par paliwa które na wolnych obrotach są dostarczane do kolektora . Druga sprawa , kwestia regulacji instalacji LPG .

Komentarz

Byłem na strojeniu. Podczas jazdy po drodze szybkiego ruchu ustawiała mi instalacje na korekty po obrotach. Wszystko było ok. Może mieć wpływ brudne filtry lpg? Bo w środę jadę na serwis po 15 tyś km i wymianę filtrów.

Komentarz

Zrób regulacje na nowych filtrach. Może być też tak, że wtryski LPG troszkę już mniej dokładnie dawkują gaz- więcej leją z tego korekty na bogato. Możliwe też, że sam gazownik ci tak ustawił aby silnika nie popsuć Ja tam jak mam około ~-10 korekty to nie zwracam uwagi. Kiedyś też na stronie rosstecha o korekttach czytałem, że IDLE korekta jak się waha od -10 do + 10 to nie jest nic złego i to naturalne, ale zawsze lepiej jak jest na bogato niż odwrotnie.

Komentarz

Też bym nie zwracał gdyby nie kontrolka silnika. Instalacja nowa ma nalatane 15tys km.

Komentarz

Chyba interwał wymiany filtrów do 10tys muszę zmienić

Komentarz

Ta kontrolka silnika zapala się jak coś się wydarzy czego silnik nie lubi. Odczytaj błędy i przeanalizuj co jest nie tak

Komentarz

P0171 za uboga mieszanka i to na LPG mi pokazuje. Przez 13tys km spokój i teraz jak przyszła pora na zmianę filtrów pojawiła mi się dwa razy

Komentarz

No to filtry nowe i regulacja Jak błąd sporadycznie się pokazuje to może być tak, że tylko w pewnym bardzo wąskim zakresie mapa jest błędna i wtedy wyskakuje uboga. Ja tak miałem, że uboga wyskoczyła raz na miesiąc. Wyregulowałem i było ok.

Komentarz

Korekty napisałeś że masz sporo na minus czyli ,, bogato " a generuje się błąd ubogiej mieszanki . Ciekawe

Komentarz

Korekty na wolnych obrotach tak jak pisałem po dodaniu gazu spadają do zera a ostatnio dwa razy wywaliło błąd P0171

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X