Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystkie spryskiwacze przestały działać.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wszystkie spryskiwacze przestały działać.

    Może wymyślicie coś sensownego, bo nie wiem w kótrą stronę dalej szukać...

    Wczoraj przestały mi działaś spryskiwacze - przedniej i tylnej szyby i reflektorów. Pomyślałem, że się płyn skończył. Dolałem. Nie pomogło, dalej nie działa. Pomyśłałem, że jakimś cudem zamarzło (choć płyn był nalany zimowy płyn do -20.), ale dziś miałem okazję przejechać się z godzinę, silnik się porządnie rozgrzał, auto też ale spryskiwaczy to nie przekonało do działania. To pomyślałem, że może bezpiecznik padł, ale teraz ślęczę nad instrukcją i kartą bezpieczników i jakiegoś jednego bezpiecznika do wszsytkich spryskiwaczy nie widzę. Wszelkie pomysły mile widziane

  • #2
    A słychać pompki jak pracują ?

    Komentarz


    • #3
      Nie, wydaje mi się, że nie słychać.

      Komentarz


      • #4
        W mojej opinii miałeś mało płynu i coś przymarzło. SPP3.jpeg
        Spryskiwacze szyb są na jednym obwodzie razem z wycieraczkami (nr24). Spryskiwacze reflektorów zarówno cewka przekźnika jak i sam silnik jest zabezpieczona bezpiecznikiem (nr33)
        Jeżeli bezpieczniki są ok to trzeba sprawdzić instalacje. Jak wyciągniesz prawy halogen przeciwmgielny to powinieneś mieć dostęp do pompek. Potrzebujesz drugiej osoby albo gługich przewodów zeby sprawdzić czy napięcie dochodzi.

        Komentarz


        • #5
          Wstaw na parę godzin do ciepłego miejsca. Niech się odmrozi. Aktualnie mam to samo. Kiedyś też przerabiałem resztka płynu była i to zamarzło. Jak dolałem- bez efektu, nawet szafa dalej pokazuje brak płynu.
          Godzinę temu wstawiłem do ogrzewanego garażu.
          Pod wieczór powinno być wszystko ok.
          Dam znać... Pozdrawiam.
          Perfect Service by DGW

          Komentarz


          • #6
            Edit.
            Tym razem skutecznie umarła pompka.
            Auto rozmrożone, bezpieczniki całe, przekaźnik pyka, a spryskiwacze nie żyją...
            Perfect Service by DGW

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
              W mojej opinii miałeś mało płynu i coś przymarzło. SPP3.jpeg
              Spryskiwacze szyb są na jednym obwodzie razem z wycieraczkami (nr24). Spryskiwacze reflektorów zarówno cewka przekźnika jak i sam silnik jest zabezpieczona bezpiecznikiem (nr33)
              Jeżeli bezpieczniki są ok to trzeba sprawdzić instalacje. Jak wyciągniesz prawy halogen przeciwmgielny to powinieneś mieć dostęp do pompek. Potrzebujesz drugiej osoby albo gługich przewodów zeby sprawdzić czy napięcie dochodzi.
              Takie było i moje przypuszczenie... Tyle że wycieraczki chodzą bez problemu, więc chyba numer 24 odpada. sprawdzę numer 33. Dzięki za wskazówki.

              Komentarz


              • #8
                Edit 2.
                Pompka jednak nie umarła. Dziś jak jechałem do serwisu, spryski odżyły z przodu. W serwisie kontrola- zamarznięte jeszcze były dysze z tyłu. Wyczyszczono, jest ok. Dolano 1 litr koncentratu do zbiorniczka (były ok 4 litry płynu do -20°).
                Zamarzło na płynie, który był do -20° ...
                Perfect Service by DGW

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X