Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O2 1Z3 BSE Poduszki silnika i skrzyni

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• O2 1Z3 BSE Poduszki silnika i skrzyni

Ile poduszek skrzyni j silnika ma Octavia 2 i gdzie są umiejscowione? Może ktoś ma rysunek i może się podzielić? Ile przeciętnie wytrzymują poszczególne poduszki?
    Mam nastepującą wątpliwość: wymieniałem rozrząd i dosyć wysoko podniosłem silnik podpierając go od dołu podnośnikiem. Po opuszczeniu prawa poduszka silnika, którą musiałem na czas wymiany zdemontować (ta koło rozrządu) nie chciała się spasować otworami. Musiałem pociągnąć silnik do siebie, żeby móc wkręcić śruby. Nie wiem czy to mogło spowodować uszkodzenie jakiejś innej poduszki ale zauważyłem, że przy jeździe z prędkością 130-150km/h, gdy odpuszczę gaz czuć na nim wibracje. Ogólnie mam wrażenie, że samochód "sunie" teraz głośniej po drodze, tzn. odgłosy spod maski odczuwalne w kabinie podczas jazdy powyżej 100km/h są większe. Nie jestem pewny na 100% ale mam jednak takie wrażenie. Próbowałem poruszać silnikiem i z lewej strony (czyli kierowcy) słychać "chrobotanie"/puknięcia, sprawdzę ten odgłos jeszcze jutro. Jak sprawdzić, choć tak z grubsza, czy jakaś poduszka (albo coś innego) biorąc pod uwagę mocne podniesienie silnika podczas wymiany rozrządu oraz opisane objawy jest do wymiany? W sumie gdybym znał lokalizację poduszek silnika i skrzyni to pewnie łatwiej było by mi coś wywnioskować. Będę bardzo wdzięczny za sugestie co należy w tej sytuacji sprawdzić. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Dolce; [ARG:4 UNDEFINED].

P.S. Jeśli ktoś by podesłał rysunek z poduszkami i ich symbolami to było by super.
    Ostatnio edytowany przez Dolce; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zazwyczaj są dwie poduszki silnika i jedna skrzyni.

Komentarz

Silnika jedna koło rozrządu druga pod akumulatorem trzecia od spodu na środku
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X