Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stuki podczas jazdy na zakręcie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stuki podczas jazdy na zakręcie

    Auto jak w opisie, przebieg 247000. Na ostrym łuku w prawo przy zredukowaniu biegu do 2-3 podczas wciskania/odpuszczania pedału gazu bez sprzęgła słychać stukanie (takie tuk-tuk metaliczne czasem z lekkim grzechotaniem) Grzechotanie opisałbym jako uderzenie młotka w puszkę pełną gwoździ. Dźwięk dochodzi chyba z okolic lewego koła a w każdym razie z lewej strony.
    Przegub czy coś innego? Dodaam że podczas przyspeszania na skręconych kołach przegub nie trzeszczy..

  • #2
    przy skręconych kołach najlepiej na wolnej jeździe (parking, itp) bardzo charakterystycznie strzela jest przegubu zewnętrznego

    Komentarz


    • #3
      Nie strzela, nawet ostre przygazowanie nie powoduje strzelania.

      Doprecyzuję:
      redukuję bieg, puszczam sprzęgło i wciskam gaz jest jednorazowe "tuk"
      odpuszczam gaz (bez sprzęgła) jest "tuk"
      wciskam gaz (bez sprzęgła) jest "tuk"
      tak to wygląda.
      Na prostej, na łuku w prawo - cisza.
      Ostatnio edytowany przez darnow6839; 45535.

      Komentarz


      • #4
        są też przeguby wewnętrzne, na razie obserwuj
        można się pokusić o obejrzenie tego na kanale, gumy przegubów, jak nic nie widać to obserwować, ewentualnie łycha i sprawdzić wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatorów - te często padają

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli są to jednorazowe uderzenia przy gwałtownej zmianie obciążenia to obstawiałbym jedną z poduszek silnika.

          Komentarz


          • #6
            Odgłosy są zdecydowanie od napędu, bardziej z dołu. Najlepiej słychać przy maksymalnym skręcie w prawo, bieg 2 i łagodne dodawanie/odpuszczanie gazu bez sprzęgła.

            Komentarz


            • #7
              Mam u siebie dokładnie to samo, z tym że objawy występują już przy lekkim skręcie kół np. jadąc "prosto" przez rondo. Moja Octavia ma 146tys przebiegu.
              Na razie obserwuję

              Komentarz


              • #8
                U mnie objawy widoczne są najbardziej po dłuższej jeździe na wprost a następnie skręcie w prawo. Na rondach też to obserwuję.

                Komentarz


                • #9
                  Byłem u mechanika, który stwierdził że przyczyną jest uszkodzona poduszka amortyzatora. Zalecił jej wymianę wraz z łożyskiem.
                  W przyszłym tygodniu będziemy to weryfikować.

                  Komentarz


                  • #10
                    Pudło. Szukamy dalej....

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie podobne objawy przy skręcaniu, dodawaniu i odpuszczaniu gazu dawała poduszka skrzyni biegów. Też mam 1.6 BSE.
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Zobaczymy... głównym podejrzanym jest przegub. Na razie jeżdżę.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X