Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd ASR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd ASR

    Witam Szanowne Grono Użytkowników i Ekspertów.
    Pacjent Octavia II kombi, 1,6 MPI benzyna z 2005 roku. Po kolejnej obsłudze olejowej i wymianie czujnika poziomu oleju (chodzi o czujnik na misce olejowej) podczas jazdy nawet na suchej nawierzchni czasami zaświeca sie błąd ASR i nie da się go wyłączyć przyciskiem na konsoli śodkowej. Towarzyszy mu oczywiście "check engine". Czasem nowego dnia "wyskakuje" to dziadostwo dopiero po przejechaniu kilku kilometrów". Na diadnostyce komputerowej wykoczyło tylko błąd czujnka położenia wału korbowego. Czy może mieć to wpływ na ten cały ASR? Drugie pytanie dotyczy tempomatu, nie zawsze się da go załączyc podczas jazdy, po zatrzymaniu się i ponownym rozruchu auta, tempomat działa i włącza sie normalnie ale nie swieci kontrolka na zegarach. I ostatnie pytanie. Gdzy jadę bez pasów i przy uruchamianiu sinika nie świeci kontrolka od pasów i nie ma sygnału dźwiękowego. Czy są jakieś bezpieczniki od tego?, jakaś kostaka pod siedzeniem? przekaźnik, itp?? Bezpieczniki sprawdziłem wg instrukcji obsługi auta i nie znalazłem żadnego ani w przedziale silnikowym ani z boku przy drzwiach, który odpowiada za pasy i tempomat i ich wskaźniki na zegarach. Zergary wyjąłem, rozebrałem ale od spodu nie ma tam żarówek do wymiany, konrolki, wskaźniki są w technologi LED wiec nie udalo mi się wrócić im życia.
    Za wszelkie wskazówki, uwagi, rady i podpowiedzi będe zobowiązany.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • #2
    Jakie bledy na kompie?Z doświadczenia wiem u mnie te bledy były powodowane przez
    Błąd przepustnicy
    Wypadanie zapłonow a to przez wtryski gazowe

    Natomiast tempomat przez otarcie kabli w obudowie i tutaj wymieniłem manetkę na nowa i problem ustąpił

    Dokladales tempomat?jesli tak wajcha używka ? Zamiennik


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez matthews Zobacz wpis
      Wypadanie zapłonów a to przez wtryski gazowe
      Też obstawiam elektrykę - cewka lub świece lub kable.
      Trzeba kompem zerknąć na wypadanie na których cylindrach.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Podziekował!!!

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X