Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Koło dwumasowe - objawy zużycia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Koło dwumasowe - objawy zużycia

    ruwado, oj tak....

  • #2
    [O2] Koło dwumasowe - objawy zużycia

    Witam, tak jak w temacie3 chciałem sie spytać jakie mieliście objawy zużycia dwumasu i czy po wymianie dwumasu wszystko wróciło do normy.

    Interesuje mnie ten tema ponieważ np u mnie w samochodzi zauważyłem, że na biegu jałowym słychać jak samochód jest zimny takie jargotanie, w przypadku kiedy wciśnie się sprzegło wszystko milknie.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez piotrmax
      na biegu jałowym słychać jak samochód jest zimny takie jargotanie, w przypadku kiedy wciśnie się sprzegło wszystko milknie.
      to też może być, ale jeszcze objawem jest trzęsienie autem najczęściej
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        do tego telepanie i dziwne dźwięki przy gaszeniu

        Komentarz


        • #5
          Re: Koło dwumasowe - objawy zużycia

          Zamieszczone przez piotrmax
          Interesuje mnie ten tema ponieważ np u mnie w samochodzi zauważyłem, że na biegu jałowym słychać jak samochód jest zimny takie jargotanie, w przypadku kiedy wciśnie się sprzegło wszystko milknie.
          Wiele BXE z zestawem sprzęgła/koła DM SACHS-a tak ma. Miałem tak u siebie i przy 90 tyś nie wytrzymałem i zmieniłem na nowy kpl. sprzęgło + dwumasa też Sachs-a i nie było praktycznie żadnej różnicy. Chłopaki na serwisie jak popatrzyli na zdjęty zestaw to jedynie sama tarcza ew. nadawała by się do wymiany, reszta w bardzo dobrym stanie.
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Re: Koło dwumasowe - objawy zużycia

            Zamieszczone przez kowal 2002

            Wiele BXE z zestawem sprzęgła/koła DM SACHS-a tak ma. Miałem tak u siebie i przy 90 tyś nie wytrzymałem i zmieniłem na nowy kpl. sprzęgło + dwumasa też Sachs-a i nie było praktycznie żadnej różnicy. Chłopaki na serwisie jak popatrzyli na zdjęty zestaw to jedynie sama tarcza ew. nadawała by się do wymiany, reszta w bardzo dobrym stanie.
            Włąśnie dlatego się na tym zastanawiam, brak objaw typu:
            - drżenie samochodu
            - przy wyłaczaniu nic nie słychać
            - w zakresie niskich obrotów też nic nie słychać

            Ciekawi mnie to bo nie lubiew jak mi cos w samochodzie nie chodzi jak w zegarku, a może odzywają się jakieś łozyska w skrzyni, choć ze samą skrzynią nie mam problemu.

            Komentarz


            • #7
              ja mialem w Pługu 307 2.0HDi jako objaw zuzytej dwumasy: przyspieszalem np na 3biegu......obroty szly w gore a auto nie przyspieszalo. Zrobilem jeszcze 500km i stanelo. Docholowali mnie do warsztatu, myslalem ze to sprzeglo padlo, sciagneli, okazalo sie ze dwumasa padla. Wymienili mi dwumase+sprzeglo - 2100zl z wymiana i zaczely sie jaja. Sprzeglo zaczelo ciezko chodzic - jak w starze, drzenie pedalu sprzegla i ogolnie takie tam.....
              Problem zostal rozwiazany u innego mechanika.
              _______________________

              była Octavia II 2007 1.9 TDI BXE Elegance

              jest Octavia II FL 2011 1.9 TDI BXE Elegance+Dynamic Silver

              Komentarz


              • #8
                ostry82, a oglądałeś ta dwumase? Czy przy padzie dwumasy sprzegło traci docisk? ..bo to był objaw ślizgającego się sprzęgła.

                Komentarz


                • #9
                  Ja wymieniałem 2 masę 1 mies temu. Objawy jakie miałem to : dziwny metaliczny dziwęk jak auto stało. przy przezucaniu biegu z 4 na 5 było takie bziitttt, i przy puszczaniu gazu to samo. zero drgań
                  Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez picia136
                    Ja wymieniałem 2 masę 1 mies temu. Objawy jakie miałem to : dziwny metaliczny dziwęk jak auto stało. przy przezucaniu biegu z 4 na 5 było takie bziitttt, i przy puszczaniu gazu to samo. zero drgań
                    Po wymianie wszystkie te objawy znikły??

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak. Dodam że wymieniłem komplet dwumasę sprzegło i łożysko dociskowe komplet ok 1800zł. + robota 250zł
                      Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam takie pytanie jaki jest szacunkowy koszt wymiany dwumasu, chodzi mi tylko o robocizne??

                        [ Dodano: Czw 28 Lip, 11 17:32 ]
                        [youtube] [/youtube]

                        Bardzo podobne dzwięki, 1:05 praktycznie identycze tylko ciszej jeszcze mi tak głośno to nie chodzi

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja płaciłem 250zł
                          Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                          Komentarz


                          • #14
                            piotrmax, do 500 zł Ja dawałem 400 i jestem zadowolony z roboty.
                            Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                            Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                            Komentarz


                            • #15
                              Pytanie do piotrmax: czy wymieniłeś już dwumasę i czy przestało jazgotać? Obejrzałem Twój filmik i u mnie jest identyczny odgłos. Moje auto ma silnik 2.0tdi i DSG. Jazgocze na zimnym silniku i tylko na jałowych obrotach; przestaje po dodaniu gazu albo po wrzuceniu na D lub R. Jak się silnik dobrze rozgrzeje to też przestaje hałasować.
                              Robert

                              Komentarz


                              • #16
                                mam ten sam problem panowie co wy w moim BXE 1.9 77KW 5 biegowa manualna.

                                ostatnio zatrzymalem sie z kolezanka na papierosa w lesie, bylo zimno to opralismy sie o maske, wtedy uslyszalem dziwne odglosy z silnika, tylko wygladalo to tak ze 10 sekund silnik pracowal normalnie a na 3-5 sekund dodatkowo slyszalny byl dzwiek zblizony do twojego piotr z filmiku i przestawał. silnik w sumie nie byl zimny ale tez nie w optymalnej temp.

                                co do takiego stukania jestem uprzedzony od kiedy gdy to w moim transporterze 2.5 tdi pojawily sie takie odglosy przejechalem moze tysiac kilometrow i cale sprzeglo z dociskiem i dwumasa do wymiany bylo.

                                Komentarz


                                • #17
                                  JAK robisz wymianę dwumasy to odrazu robi się sprzęgło i docisk.
                                  Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wydawalo mi sie ze jest mozliwosc bez dosicku i sprzegla, chociaz racja jak juz rozbiera sie wszystko to warto wymienic cala reszte

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dokładnie bo teraz robisz 2masę a za 6 miesięcy sprzęgło i płacisz 2 razy za to samo rozbieranie. Ja robiłem u siebie i skpzęgło 2masa docisk ( moje cześcia za 1760zł) robocizna 250zł. Dodam mam silnik 2L
                                      Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        U mnie są następujące objawy. Występuje "charczenie" na półsprzęgle i bicie w pedał, na luzie cisza, na wciśniętym do końca sprzęgle cisza. Byłem w ASO, powiedzieli, że to normalne bo jak wciskam sprzęgło to załącza się dwumasa i dlatego w połowie słychać taki dźwięk (nie wiem czy to prawda czy nie, może ktoś z forumowiczów się wypowie). Pojechałem do warsztatu mechanicznego, to diagnoza , że to nie dwumasa tylko inna część sprzęgła, ale żeby się nie przejmować bo może się rozsypać zaraz, a może pojeździć i ze 100 tyś. No i tak olałem sprawę jak narazie i się nie przejmuję, co ma być to będzie. Na razie z takimi objawami zrobiłem koło 4 tyś km zobaczymy co będzie dalej.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie natomiast bardzo trzesie buda przy ruszaniu. Slychac tez grzechotanie dwumasy na jalowym. Jutro wymiana. Koszty w UK podobne jak w PL: komplet dwumasa + sprzeglo = 360 funtow i robocizna 80.
                                          Jest: Skoda Octavia 2 VRS BMN+
                                          Byla: Skoda Octavia 2 Laurin & Klement Estate
                                          Superstar 3900 + Sirio Megawatt 4000

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ja osatatnio pojezdzilem troche i gdy stawialemsamochod w garazu uslyszalem delikkatne brzekniecie hm nic podobnego do tego co widac i slychac na filmiku ale sie przejolem. jutro mam wolne wiec pedze do Skody...musze jakis filtr wymienic bo wlasnie przekroczylem 90tys (co do filtru tomusze jeszcze sprawdzic jaki :?: ).
                                            Oby to nie bylo nic powaznego z tym brzekniaciem

                                            [ Dodano: Wto 04 Paź, 11 15:31 ]
                                            no i bylem i nic ...nic sie nie trzęsło nic nie brzęczało i nic nie dygotało... a gwarancja sie własnie skończyła
                                            Pozdrawiam
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                                            http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja tam oprócz trzasków w skrzyni słyszę tłumik drgań lub napinacz w rozrządzie...

                                              U mnie na wolnych trzęsło autem tak jakby ktoś pod maską walił ko.... .

                                              Innych objawów brak. Po zmianie ok. Czasami jak silnikiem drży to najprawdopodobniej tłumik drgań na wałku rozrządu. Należy sprawdzić synchronizację.. Jak skacze to jest odpowiedz... 0 5 0 5 0 5 0 5
                                              511 120 506 naprawa wzmacniaczy, radioodtwarzaczy. Montaż CAR AUDIO (kuj-pom)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                koledzy, tak po części temat zbliżony:

                                                Podejrzewam u siebie w aucie również dwumasę do wymiany.
                                                Przy zmianie biegów i puszczeniu sprzęgła słychać taki jakby świst - co to może być?? Ma ktoś pomysł??
                                                Druga sprawa to przy odpalaniu auta na luzie po zaskoczeniu rozrusznika czuć takie dwukrotne delikatne szarpnięcie. Tego objawu nie ma gdy zapalam auto na biegu. Tu też nie mam pojęcia co to?

                                                Trzecia sprawa to dużo głośniejsza praca jakby warczenie z okolic silnika w trakcie jazdy w zakresie prędkości obrotowej od ok 1600 do 1800 obrotów później ten dźwięk się uspokaja...? Na postoju przy przegazówce silnik pracuje normalnie i niczego niepokojącego nie słychać!

                                                Przy okazji chciałem zapytać doświadczonych użytkowników czy do O2 1.9 TDI BXE z 2007 r z napędem 4x4 i skrzynią 6 biegową dwumasa jest taka sama jak do skrzyni 5 biegowej i napędu 2wd?? podejrzewam że nie - i czy ktoś może mi to sprawdzić i podać orientacyjny koszt zestawu?

                                                Z góry dziękuje i pozdrawiam
                                                Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
                                                Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  pawnowy, masz dźwięk przy wciskaniu sprzęgła jakby Ci sowa huczała ?
                                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X