Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Koło dwumasowe - objawy zużycia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam. Koledzy jak sprawdzić koło dwumasowe? Czy trzeba wszystko rozbierać czy dobry mechanior może po oględzinach i objawach to ustalić?
    Auto na biegu jałowym na postoju dostaje wibracji i widać że wskazówka obrotomierza delikatnie chodzi . Mam sposób że trzeba puknąć w pedał gazu i problem ustale ale zaraz na następnym postoju znowu to samo.
    Niunia ma 275kkm i 99r.
    Kurcze nie wiem czy go sprezadawać czy nie? Silnik jest żyletka więc trochę szkoda.

    Komentarz


    • Proponuję z Niunią wybrać sie do działu dla OI.

      Komentarz


      • Witam mam problem po rozgrzaniu silnika słychać szum z okolicy sprzęgła i dodatkowo wyczuwalne są wibracje w kabinie, po wciśnięciu sprzęgła wszystko ustaje, po puszczeniu po ok 2 sekundach znowu to samo, co może być przyczyną dwumasa wydaje mi się ze hałasowałaby cały czas a nie tylko gdy sprzęgło załączone dodam ze wystarczy lekko wcisnąć sprzęgło i jest ok a w pedale czuć wibracje do momentu ciszy. Przy przyspieszaniu żadnych wibracji w kabinie, przy gaszeniu lub odpalaniu bez sprzęgła żadnych stuków. Biegi wchodzą lekko sporadycznie wsteczny ciężej wcisnąć.

        Komentarz


        • Ja tak mam od 40k km, to pewnie początek jakiś głosów z dwumasy.

          Komentarz


          • Panowie, a czy to są objawy padającej dwumasy:
            - szarpanie podczas delikatnego ruszania bez gazu (szczególnie na wstecznym)
            - głuche walenie/ szarpanie podczas ruszania z zerwaniem przyczepności (nie zawsze) objaw jest podobny do odcinki w beznzyniakach
            - szarpanie przy zapalaniu na zimno (prawie zawsze)
            Czego nie ma:
            - problemów z przełączaniem biegów
            - nierównomiernego przenoszenia mocy
            - jakichkolwiek hałasów czy wibracji na biegu jałowym (wciśnięcie/ puszczenie sprzęgła) jest niesłyszalne i niewyczuwalne
            - drgań czy hałasów przy gaszeniu (nigdy)
            P.S. Pierwszy z objawów był od zawsze, drugi i trzeci pojawił się niedawno.
            Przebieg 104 tys.
            Nie dubluję postów. Po prostu wypowiedziałem się w innym temacie.

            Komentarz


            • objawy padającej dwumasy we wczesnym stadium - jazda na np 5. , z 80km/h i dawanie - puszczanie gazu ,ale nie gwałtowne żeby silnik nie zagłuszał , - powinno być słychać pojedyncze pukanie/stukanie .
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Panowie tak zapytam, jak na dwójce przy skręcie kół w prawo, zjazd ze skrzyżowania słychać pojedyncze puknięcie przy puszczaniu sprzęgła, nasilające się w zimie, w sumie występujące w zimie, to co to może być? Coś z lewym kołem, kiedy dostaje napęd. Ja obstawiam przednią tuleję wahacza (tą mniejszą) lub górne mocowanie amortyzatora, reszta sprawdzona (przeguby, tylna tuleja wahacza, sprzęgło) lub wymieniona. Ktoś się z tym spotkał?

                Komentarz


                • Panowie wymieniłem kpl sprzęgło z dwumasem i przy wciskaniu sprzęgła słysze pohukiwanie, sowe,uuu itp. Czy możliwe, że dwumas jest wadliwy??
                  1.9 TDI BXE

                  Komentarz


                  • szczepan_r, prędzej takie "sowie" dźwięki to wydaje turbina, tak myślę.

                    Komentarz


                    • Kilka osób podało ile ich kosztowała prewencyjna wymiana dwumasy. A da sie ocenić jaki bedzie koszt naprawy, jak dwumasa padnie?
                      Pzdr
                      Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez szczepan_r
                        Panowie wymieniłem kpl sprzęgło z dwumasem i przy wciskaniu sprzęgła słysze pohukiwanie, sowe,uuu itp. Czy możliwe, że dwumas jest wadliwy??
                        1.9 TDI BXE
                        A wymieniłeś też "kominek" ( tulejkę prowadzącą łożysko sprzęgła )? < Rozumiem, że łożysko poszło nowe...>
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez kowal 2002
                          Zamieszczone przez szczepan_r
                          Panowie wymieniłem kpl sprzęgło z dwumasem i przy wciskaniu sprzęgła słysze pohukiwanie, sowe,uuu itp. Czy możliwe, że dwumas jest wadliwy??
                          1.9 TDI BXE
                          A wymieniłeś też "kominek" ( tulejkę prowadzącą łożysko sprzęgła )? < Rozumiem, że łożysko poszło nowe...>
                          Zamontowany został zestaw LUK RepSet. Co do "kominka" nie wiem dopytam "fachowców" co robili.

                          Komentarz


                          • ciekawa informacja o tym kominku , tez podpytam swojego mechanika
                            Wymieniłem kiedyś dwumase i sprzeglo ale niewiele to dało , Dalej slychac jakies klekotanie - tłuczenie podczas przyspieszania na niskich obrotach , czasami tez podczas ponownego uruchomienia rozgrzanego auta , zatrzesie nim z dwa razy zanim odpali na dobre.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez greg44
                              Panowie tak zapytam, jak na dwójce przy skręcie kół w prawo, zjazd ze skrzyżowania słychać pojedyncze puknięcie przy puszczaniu sprzęgła, nasilające się w zimie, w sumie występujące w zimie, to co to może być? Coś z lewym kołem, kiedy dostaje napęd. Ja obstawiam przednią tuleję wahacza (tą mniejszą) lub górne mocowanie amortyzatora, reszta sprawdzona (przeguby, tylna tuleja wahacza, sprzęgło) lub wymieniona. Ktoś się z tym spotkał?
                              Forum - Octavia Club Polska

                              M.
                              666 4U

                              Komentarz


                              • sorry za odgrzanie tematu

                                mam nalatane 238km ,od paru dni słychać na wolnych obr takie chrobotanie,jak wcisnę sprzęgło to ustaje,silnik nie telepie,obroty nie falują,
                                dziennie robię 100-200 km, podejrzewam dwumas, jaki kupić ?jakieś porady?

                                Komentarz


                                • silnik bkc

                                  Komentarz


                                  • Nie ma lekko. Też mnie dopadło.
                                    Klekot jak na filmiku ze str. 1.
                                    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                    Piszę poprawnie po polsku.

                                    Komentarz


                                    • Cześć. Przyszła na mnie kolej. Budą trzepie jak w traktorze na wolnych obrotach. Dziwne metaliczne dźwięki. Dziwny dźwięk rozrusznika przy odpalaniu. Czy to objawy dwumasy? Jaką firmę polecacie żeby mieć spokój na parę lat? Oczywiście wymieniać sprzęgło też, tak?

                                      Komentarz


                                      • Zdecydowanie możne to być problem z dwumasą, typowe objawy. Ja musiałem wymienić i teraz mam spokój. Jak chcesz to kup sobie z Oryginał sprzęgło + dwumasa Skoda Octavia 2 1.9 TDI 105KM opłaca się

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X